Bıyık; "2024 yılı bereket ve sağlık getirsin"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, yılbaşı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bıyık; "2024 yılı bereket ve sağlık getirsin"
29.12.2023 - 13:00
Haber Merkezi

   Erdoğan Bıyık mesajında şu ifadelere yer verdi:

   “Zor geçen bir 2023 yılını geride bırakıyoruz. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar, dünya genelindeki ekonomik daralmanın ülkemize olan olumsuz etkileri, 6 Şubat felaketi gibi birçok olumsuz olay bizleri derinden etkiledi. 

   Milletimizin feraseti, birlik ve beraberliğe olan inancı sayesinde tüm bu zorluklara hep birlikte göğüs gerdik. İş dünyası olarak da 2023 yılında devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık. Üretmeye, ülkemize için katma değer üretmeye, istihdamı geliştirmeye devam ettik. 

   Düzce Ticaret Odası’nda 2023 yılı genel itibariyle verimli geçti. Birçok yeniliğe, ilimizi ilgilendiren birçok geliştirmeye imza atmış olduk. Bu konuları özetleyecek olursak;

   Uzun yıllardır Düzce TSO’nun gündeminde olan yeni hizmet binası konusunu sonuçlandırdık. Binamızın ihalesini yaptık. İnşallah en kısa zamanda Düzcemiz’e yakışır yeni hizmet binamızı faaliyete alacağız. Düzce’de kamu sanayi işbirliği söylemini tam anlamıyla hayata geçirdik. Düzce Valimiz Sayın Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü ile çok yakın ilişkiler içerisinde çalışıyoruz. Antalya’da düzenlenen Yörex fuarında bunun en güzel örneklerinden birini sergiledik. Yine Ankara ve İzmir’deki turizm fuarlarında da aynı dayanışma içerisinde ilimizi yüzbinlere tanıttık. 

   Düzce TSO tarihinde ilk kez bir meclis üyemiz TOBB’un üst kurullarında görev aldı. Murat Taştepe arkadaşımız TOBB Ar-Ge ve İnovasyon Kurulunda görev aldı. Yine Genç Girişimciler Kurulu Başkanımız Ferit Mutlu da Batı Karadeniz Bölge Başkanı oldu. 

   Üyelerimizin talepleri doğrultusunda yabancı dil okulları ve üniversitemiz ile protokoller imzaladık. Yine Üniversitemiz ile nitelikli istihdamın geliştirilmesi konusunda staj protokolü imzaladık. 

   Daha önce Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TOBB tarafından odamıza proje okulu olarak belirlenmişti. Bu dönemde Borsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de proje okullarımız arasına aldık. Okullarımızla sürekli irtibat halindeyiz ve kendilerine her konuda destek sağlamaya çalışıyoruz. 

   Yine üyelerimizin talepleri ile odamızda 25 eğitim düzenledik ve bu eğitimlere 1500’ün üzerinde katılım oldu. 

   MARKA ve diğer kaynaklarla birlikte toplam 6 devam eden projemiz var. 48 üyemiz ve 46 paydaşımız bu projelerde yararlanıcı olarak yer alıyor. Bu projelerimiz ile 8 milyon TL’nin üzerinde ek kaynak sağlamış olduk. 

   2024 yılında da inşallah projelerimize, eğitimlerimize ve diğer geliştirmelerimize hız kesmeden devam edeceğiz. 

  Bu duygu ve düşüncelerimiz ile, 2024 yılının üyelerimize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.