Bıyık; "Mesleki eğitim kırmızı çizgimiz"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve Meclis Başkan Yardımcısı Metin Topal, Düzce TSO’nun proje okulları olan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Düzce Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Bıyık; "Mesleki eğitim kırmızı çizgimiz"
27.12.2023 - 15:47
Haber Merkezi

   Mesleki eğitimin nitelikli istihdamın artırılması noktasında büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Üyelerimizin bizlerden en çok talep ettiği konulardan biri de nitelikli işgücüne erişimde kolaylıklar sağlanması. Meslek Liselerimiz bu konuda bizim en önemli paydaşlarımız. İlk etapta Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bizim proje okulumuz idi. Artık Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de proje okullarımız arasına katıldı. İlimizin artan sanayi potansiyeline nitelikli iş gücü gerekiyor. Bu eğitim kurumlarında öğrenim gören gençlerimiz ilimizin önemli sanayi kuruluşlarında görevler alacak ve okullarını layığıyla temsil edeceklerdir. Mesleki Eğitim kırmızı çizgimiz diyoruz. Bunu da çok uzun yıllardır söylüyoruz. Bunu sadece yerelde de söylemiyoruz. TOBB ülke genelinde birçok meslek lisesini odalarla eşleştirerek proje okulu yaptı. Maddi ve manevi elimizden gelen tüm imkanları okullarımıza sağlıyoruz. Buradan da sanayicilerimizin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetişmesini bekliyoruz. Bugün ziyaret ettiğimiz okullarımızda, teknik imkanlar açısından ne denli ileri olduğumuzu gördük. Eğitmen kalitesi olarak da meslek liselerimiz çok iyi. Biz de odalar olarak azami desteği sağlayacağız. Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Lokman Alemdar ve Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz Zeynep Öztürk’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

   Ziyaretler esnasında Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık ve Meclis Başkan Yardımcısı Metin Topal’a, bölüm öğretmenleri de dersler ve eğitimlerle ilgili bilgiler aktardı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.