Sönmez;"Bu yara böyle kapanmaz"

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Irak'ın kuzeyindeki şehitlerimiz için basın açıklaması yaptı.

Sönmez;"Bu yara böyle kapanmaz"
23.12.2023 - 16:04
Haber Merkezi

   Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; "Irak’ın kuzeyinden altı şehidimizin acı haberi geldi. Sade ailelerine değil bütün milletin yüreğine ateş düştü. 

   Bu terör yarası hep kanayacak mı? Teröre karşı verdiğimiz mücadelede doğru politika mı izleniyor. Şüphesiz vatan savaşında yediden yetmişe hepimizin canı fedadır, ancak hiçbir savaş ölmek için yapılmaz,  düşmanı yenmek için yapılır. 

   Yanlışlar;
   1-PKK nın siyasi ayağı mecliste. Hazineden alınan milyarlar Mehmetçiğimize kurşun olarak dönüyor. İktidar buna göz yumuyor, ana muhalefet partisi de ortaklık yapıyor.

   2-ABD ,bütçesinden terör örgütüne milyonlarca dolar kaynak aktarılıyor, halen daha ABD ile birlikte olmaya çalışıyoruz.

   3-Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde ABD üsler kuruyor PKK yı eğitiyor. Helikopter ve uçak kullanmayı öğretiyor. Biz sadece zayıf sesle kınıyoruz. İsrail’le görüşüyor, fakat Suriye ile görüşüp terörü oradan temizlemiyoruz.

   4-ABD Adana’daki İncirlik üssünden hem PKK ya destek veriyor, hem de Gazze’ye atılan bombaları buradan gönderiyor. Ses etmiyoruz.

   5-ABD , İsveç’i  NATO ya alarak bizi ve  Rusya’yı kuşatmaya çalışıyor ,buna karşı çıkmıyoruz.

   6-ABD Yunanistan’a ağır silahlarla yığınak yaparak bizi tehdit ediyor. Ege ve Doğu Akdeniz’den bizim ayağımızı kesmeye çalışıyor, biz ise Yunanistan ziyareti ile turist vizesi konuşuyoruz. Suriye devlet başkanı Esad ile aynı masada oturuyoruz ancak yine konuşmuyor ve görüşmüyoruz.
Bu yara böyle kapanmaz.

   1-Mecliste PKK olamaz hangi adla olursa olsun uzantısı derhal kapatılmalı.

   2-Suriye ile derhal görüşülmeli. Rusya, İran ,Irak ile birlikte ortak operasyonla ,Suriye ve Irak’ın kuzeyinden terör örgütü ve ABD üsleri temizlenmeli.

   3-İncirlik ve diğer ABD üslerine Türk Silahlı Kuvvetleri el koymalı. Tüm ABD asker ve personeli iki hafta içerisinde ülkelerine gönderilmeli.

   4-İsveç’in NATO ya girmesi reddedilmeli.

  5-Rusya,Azerbeycan, İran Irak, Suriye , Türki Cumhuriyetler ile işbirliği yapılmalı; Mısır, Libya ve İslam ülkeleri ile ilişkilerimiz geliştirilmeli Asya’da yerimizi almalıyız.  ABD ve Avrupa Birliği ile gelecek düşünenler, Türkiye’nin bölünme ve çökertilme planlarına alet olurlar."
                                                                                                    

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.