Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

Meteoroloji genel merkezi uyarıda bulundu. Sağanak yağışlara dikkat!

Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat!
8.12.2023 - 15:35
Haber Merkezi
1

   Meteoroloji genel merkezi uyardı. Bu akşam ve gece saatlerinden itibaren dikkatli olunmasını gerektiğini söyledi. Meteoroloji genel merkezinin yaptığı açıklama şu şekilde; "Batı Karadeniz'de beklenen yağışların; bu akşam ve gece saatlerinden itibaren yarın (09.12.2023 Cumartesi) Bolu, Karabük, Çankırı kuvvetli yağmur ve sağanak (21-50 kg/m2), Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) yağmur ve sağanak, Bolu'nun ve Çankırı'nın kuzey ilçelerinin yüksek ve dağlık kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve kar yağışı beklenen yüksek ve dağlık kesimlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzce'li..
    Düzce'li..
    9.12.2023 18:35

    Bu haber sonrası, Asar Çayı üzerinde başlanan ve yarım bırakılan köprü montaj çaşılışmaları için dua edelim ki, su yükselmesin.. Nasıl mühendislik planlama yapılmış sa, bir günde bitmesi gereken montaj yarım kalmış.. Çelik iskelelerin üzerinde duran konsiriksiyon risk altında..