Keşir’den 5 Aralık Kadın Hakları Günü Mesajı

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 89’uncu yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Keşir’den 5 Aralık Kadın Hakları Günü Mesajı
5.12.2023 - 16:05
Haber Merkezi

   Genel Başkan Keşir mesajında, “Demokratik toplumlarda eşitlik ve katılım konusunda kadınlara verilen haklar büyük öneme sahiptir. 

   Tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi "Büyük Türkiye" hedefimizde de kadın emeğinin, karar alma mekanizmalarındaki yeri ve önemi yadsınamaz. Pek çok Avrupa ülkesinden önce Türk kadını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde seçme ve seçilme hakkını elde etmiştir. Ama ne yazık ki 2002 yılına kadar TBMM'de kadın oranı 1935'deki oranın üzerine çıkamamıştır. 

   Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kadınların bireysel özgürlüklerinden, siyasi ve sosyal alandaki varlıklarına kadar her konuda gösterdikleri gayreti bir lütuf veya imtiyaz değil hak mücadelesi olarak gördük” şiarı son 20 yılda politikalarımızın özünü oluşturmuştur. 
 
   Bu güzel ülkede eğitimde tam fırsat eşitliğini yakalamış,  seçilme hakkını da tam olarak kullanabilen kadınlar olarak,  Türkiye Yüzyılında da "Büyük Türkiye" hedefimiz için, bu güzel ülkenin herbir ferdi için hiç durmadan çalışacağız. Bu vesile ile 5 Aralık Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 89. yıldönümünü yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.