Düzce'de ilk kadın tarımsal kalkınma kooperatifi faaliyete geçiyor

Düzce Konaklı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Konaklı ve Develibesni köylerinde faaliyet göstermek üzere kuruluş çalışmalarına başladı.

Düzce'de ilk kadın tarımsal kalkınma kooperatifi faaliyete geçiyor
27.11.2023 - 15:47
İHA
1

   Kadın 7 kurucu ortağın bir araya gelerek oluşturulacak olan kooperatifin Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü teknik personelince etüt çalışması yapıldı. Kurulacak olan Düzce Konaklı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kadın emeğinin değerlendirildiği ve kadın kooperatifi olması nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kurulan ilk kadın kooperatifidir.

   Düzce Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun Bakanlık bünyesinde kurulacak olan ilk kadın kooperatifinin bölgesel kalkınmaya ve dezavantajlı bölgelerin gelişmesine önemli faydalar sunacağını bu sosyal girişimin desteklenmesi, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan güçlenmesine yardımcı olurken, yerel ekonomilerin sürdürülebilirliğinin sağlanacağını belirtti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzce'li..
    Düzce'li..
    28.11.2023 12:38

    Tebrikler.. Başarılar.. İki küçük güzel köyün Kadınları, umarım örnek olursunuz..