'Sizin oraların nesi meşhur?'

2010 yılından bugüne “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganıyla düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı bu yıl 12. Kez kapılarını ziyaretçilere açtı.

'Sizin oraların nesi meşhur?'
7.11.2023 - 14:40
Haber Merkezi

   Antalya Anfaş Fuar Merkezinde düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarına Düzce Valiliğinin  himayelerinde, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının koordinasyonunda, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde ve yerel üreticilerin destekleriyle katılım sağlanarak İlimizin Coğrafi İşaretli Ürünleri, Somut Olmayan Kültürel Miras unsurları ve turizm değerleri tanıtıldı.

   Türkiye’nin ulusal ve uluslararası arenada yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtım vitrini olan YÖREX Yöresel ürünler fuarında Ziyaretçiler Düzce’nin Coğrafi İşaretli Somut Olamayan Kültürel Miras değerlerini ve yöresel ürünlerini Tanıma Fırsatı Buldu…

   Fuarda, Çilimli Siyah Pirinci, Konuralp Pirinci, Konuralp Pilavı, Kestane Balı, Akçakoca Sarı Fındığı, Akçakoca Melengücceği Tatlısı, Akçakoca Mancarlı Pidesi, Düzce Şırası, Düzce Kestanesi ve Kaplandede Kestanesi, Düzce Köftesi, Düzce Acıkası, Kestane Kabağı, Şekerkamışı Pekmezi gibi coğrafi işaretli ve yöresel ürünler ile Somut Olmayan Kültürel miras değerlerimiz ve el sanatları ürünlerimiz de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

   Fuara; Çilimli Belediyesi, DÜZCE Üniversitesi Aracılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi (DAGEM), Düzce Kadın Emeği Merkezi, Pakfin Fındık, Ralila Organik Gıda, Yolcular Gıda, Efteni Bal, Akçakoca Hamsi Restoran, Kabuktan Fındık ve Düzce Safran üretici firmalarının yanında, Somut Olmayan Kültürel miras değerlerimizden, Sepetçilik, Bıçakçılık, Ahşap Baskı, Tespih, İğne Oyası ve İşleme Sanat dallarına ait ürünler sergilendi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.