100.yıl kutlamaları “Masal Atölyesi ve Drama Etkinliği”yle devam ediyor

Cumhuriyetimizin 100.Yılı kutlamaları çerçevesinde, Düzce valiliği koordinasyonunda, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde,Düzce Konuralp Müzesi Müdürlüğünde çocuklara yönelik “Masal Atölyesi ve Drama Etkinliği” düzenlendi.

100.yıl kutlamaları “Masal Atölyesi ve Drama Etkinliği”yle devam ediyor
24.10.2023 - 14:40
Güncelleme 24.10.2023 - 14:41
Haber Merkezi

   Etkinliğe, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Nazmi Bal, Cumhuriyet İlkokulu ve Namık Kemal İlkokulu öğretmenleri ile Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri katılım sağladı.

   Etkinlikte, Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmeni Gamze Yalın tarafından “Lokman Hekim ve Ölümsüzlük İlacı” adlı masal anlatımı gerçekleştirildi. Ardından, Namık Kemal İlkokulu Rehberlik öğretmeni Öznur Dağıstanlı Canoğlu ve Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından “Tyche Tarihçesi” konulu etkileşimli drama gösterimi sahnelenerek imgesel tasarım etkinliği düzenlendi.

   Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın tarafından, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan’a Güzel Sanatlar Lisesi 12.Sınıf öğrencisi Kerem Can Meral tarafından hazırlanan karakalem imgesel çalışması takdim edildi.

    Akabinde, Düzce Konuralp Müzesi uzmanları tarafından katılımcılara müzede sergilenen eserler gösterilerek bilgi verildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar