Kadın emeği merkezi afet eğitimi düzenledi

Düzce'nin yükselen markası Kadın Emeği Merkezi, Kızılay ile birlikte kadın girişimcilerine afet malzemelerini tanıma ve çadır kurma eğitimi düzenledi.

Kadın emeği merkezi afet eğitimi düzenledi
1.10.2023 - 14:31
Haber Merkezi

   Düzce Kadın Emeği Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Alayıldız şu açıklamalarda bulundu;

"Tüm Türkiye'yi yasa boğan depremlerden sonra deprem bölgesi olarak bizlerde hazır olmalıyız,ne kadar hazırız,bunu unutmamalıyız.
Kadın emeği merkezi olarak eğitimlere öncü olup Düzceli kadınlarda farkındalık yaratmak istedik.Eğitim evde anne ile başlar ve yayılır, bizlerde depreme karşı annelerimizi hazır hale getirmek istiyoruz.Kızılay Düzce şube başkanımız Halil Aydın'a eğitimler için teşekkürler ediyoruz.”

  Yapılan eğitime; Düzce Milletvekili Ercan Öztürk,  AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl  Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç ve Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen'de katılım sağlayarak eğitime desteklerini ilettiler. 

  Afet ülkesi olduğumuzun bilincini ve kültürünü zihinlere yerleştirmeyi hedefleyen Kadın Emeği Merkezi, öncülük ettiği eğitim için tüm STK ve resmi kurumlara da eğitimin önemini vurgulayarak herkese verilmesi gerektiğinin çağrısında bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar