BIYIK; "Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın yanındayız"

BIYIK;  "Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın yanındayız"
27.09.2023 - 17:05
Haber Merkezi

   Geçtiğimiz gün gündeme gelen Düzce Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi isminin, Düzce Lisesi Mezunları ve kamuoyunun talepleri üzerine Düzce Valiliği oluru ile Düzce Lisesi olarak değiştirilmesi üzerine çıkan spekülatif haberler dolayısıyla Düzce Valisi Selçuk Aslan üzerinde hak etmediği bir kamuoyu baskısı oluşmuş, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ismi geri getirilmişti.

   Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın tüm milli değerlere sahip çıkan, vatansever olduğunu, 15 Temmuz Şehitlerinin anısını yaşatmaya devam etmek üzere başka bir okula daha aynı ismin verildiğine işaret ederek, “Sayın Valimiz Düzce kamuoyundan gelen 100 yıllık Düzce Lisesi isminin yaşatılması talebine istinaden, Metek Toki konutlarında yer alan Mehmet Akif Ortaokulu’nun adını Düzce 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu olarak değiştirmiş, kamuoyu beklentilerine uygun olarak da 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nin adını da Düzce Lisesi olarak değiştirilmesi hususunda uygunluk vermiştir. Bu yapılan değişim, asla çeşitli sosyal medyalarda gündeme geldiği gibi 15 Temmuz şehitlerine saygısızlık amacıyla yapılmamış, Düzce halkının talepleri değerlendirilmiştir. Çeşitli sosyal medya organlarında hakkında haksızca linç kampanyası yürütülen Sayın Valimizin yanında olduğumuzu beyan etme gereği hasıl olmuştur. Milli duygularına ve bu konulardaki hassasiyetine şahitlik ettiğimiz Sayın Valimiz Selçuk Aslan’ın daima yanında olduğumuzu ve sosyal medyada yansıtılan abartılı söylemlerin gerçeği yansıtmadığını beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.