TÜRKİYE, ORTA DOĞU VE AFRİKA ÜLKELERİ TİCARET FUARI TRADE’F 2023’de

Düzce’nin tarihi, kültürel ve turizm destinasyonları 31 Ağustos 3 Eylül 2023 tarihlerinde, bu yıl ikincisi İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Türkiye Orta Doğu ve Afrika Ülkeleri Ticaret Fuarı TRADE’F2023’de tanıtıldı.

TÜRKİYE, ORTA DOĞU VE AFRİKA ÜLKELERİ TİCARET FUARI TRADE’F 2023’de
11.09.2023 - 13:39
Haber Merkezi

   Düzce Valisi Selçuk Aslan'ın öncülüğünde, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan ve Düzce İl Özel İdaresinin destekleriyle katılım sağladığı Türkiye Orta Doğu ve Afrika Ülkeleri Ticaret Fuarı TRADE’F2023'de ilimizin tarihi, kültürel ve turizm potansiyelleri yerli ve yabancı ziyaretlere başarılı bir şekilde tanıtıldı.

  Turizmin, tarımın ve sanayinin birlikte gelişerek yeni ticaret kanallarının oluşturulması ve Ortadoğu, Afrika Ülkeleri ile Türkiye’de bulunan sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesi amaçlanan fuarda, farklı sektör dallarından birçok temsilci ile bir araya gelerek görüşmeler gerçekleştirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

   “Fuarda yer alan standımızda, Afganistan Ankara Büyükelçisi Sayın Amir Muhammet, Sancaktepe Kaymakamı Sayın Ahmet Karakaya, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Abdullah Özdemir, Kartal Belediye Başkanı Sayın Gökhan Yüksel, Kağıthane Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Öztekin, Darıca Belediye Başkanı Sayın Muzaffer Bıyık, Küre Belediye Başkanı Sayın Salih Turan, Pınarbaşı Belediye Başkanı Sayın Menduh Uzunoğlu, İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Sayın Ender Yılmaz, İstamonu Fuarcılık Genel Müdürü Sayın Hüseyin Karadeniz, USİAD Afrika Başkanı Miskos Gıda Uluslararası Satış Direktörü Kenan Aydın, Mozambikli turizmci iş insanı Fawaz El Kassem'i, İstanbul Düzceliler Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Türkay ALTINSOY ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Burhan Tunç, KAST-KADER Derneği Başkanı Sayın Emine Çelik, Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın Ömer Ömeroğlu, turizm sektörü temsilcileri ve çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlanmıştır.”

   Düzce’nin turizm potansiyellerinin sergilendiği stantta “En İyi Stant” ödüllerine layık görüldü. Bu kapsamda, Türkiye Orta Doğu ve Afrika Ülkeleri Ticaret Fuarı "En İyi Stant" ödülü İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı  Hüseyin Karadeniz tarafından, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan'a takdim edildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar