Danışmanların şartları iyileştirilecek

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmetlerinin düzenlenmesi yönetmeliği çerçevesinde yılda 3 defa yapılan "Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi" 2. dönem toplantısı yapıldı. Toplantıda danışmanların şartlarının iyileştirilmesi ve evrak yoğunluğunun azaltılmasına yönelik çalışmalar masaya yatırıldı.

Danışmanların şartları iyileştirilecek
23.08.2023 - 16:12
İHA

   Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun başkanlığında yapılan toplantıda tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerine destekleme ödemesi yapılması hakkında tebliğ çerçevesinde Düzce’de yürütülen danışmanlık hizmetleri ile ilgili komite üyelerine bilgi verildi. Bu çerçevede Arı Yetiştiricileri Birliği, Fındık Satış Kooperatifi ve Akçakoca Ziraat Odası Başkanlığı’nda birer danışman olmak üzere il genelinde toplam 3 tarım danışmanı görev yapıyor. Toplantıda tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla işletmelerin desteklemeye alınması için gerekli şartların gözden geçirilmesi, tarım danışmanlarının haklarını korunması ve danışmanlık şartlarının iyileştirilmesi, danışmanlık hizmetlerinden faydalanan üreticilerin talepleri ve tarım danışmanlarının saha çalışmalarının etkinliğini arttırmak için evrak yoğunluğunun azaltılması ve sadeleştirilmesi konuları görüşülerek danışmanlık hizmetinin kalitesinin ve verimliliğinin artırılmasına yönelik kararlar alındı.

   Toplantıya Düzce Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun'un yanı sıra Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cafer Kaba, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şube Müdürleri, komite üyeleri ve teknik personel katıldı.

   Toplantı mevcut durum değerlendirmesi ve yapılacak çalışmalarla ilgili komite üyelerinin görüş ve önerileri ile sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar