''Üyelerimiz Mutlaka Hasar Tespit Raporlarını Almalı''

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, 8-9 Temmuz 2023 tarihlerinde Düzce genelinde meydana gelen su taşkınlarından etkilenen Düzce TSO üyelerinin Düzce Çevre ve Şehircilik Müdürlüklerine başvurarak hasar tespit çalışmaları ile Düzce Defterdarlığına başvurarak Zarar Tespit çalışmalarını yaptırmalarını, alınacak olan raporların olası afet bölgesi ilanında devlet destek ve hibelerinden faydalanabilmeleri için hayati önem taşıdığını söyledi.

''Üyelerimiz Mutlaka Hasar Tespit Raporlarını Almalı''
10.07.2023 - 17:32
Haber Merkezi

   8-9 Temmuz 2023 tarihlerinde Düzce’de yaşanan yoğun sağanak yağışları dolayısıyla özellikle Melen çayı etrafında konuşlanan Düzce TSO üyeleri önemli derecede maddi hasara uğradı. Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ali Gelinoğlu ile birlikte, su taşkınlarından zarar gören üyeleri ziyaret ederek oluşan hasar ve düzenleme çalışmaları hakkında yerinde bilgiler alarak, firmaların durumunu yerinde inceledi.

   Alınan tüm önlemlere rağmen yaşanan taşkınların üyelere verdiği zarardan dolayı üzgün olduklarını belirten Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, “Hafta içinde gerek AFAD gerekse Düzce Valiliğimiz birçok önlem almış, su taşkını olma ihtimali yüksek olan bölgelere ekiplerini konuşlandırmışlardır. Yerleşim yerlerinden birçok vatandaşımız tahliye edilerek risk en aza indirilmiştir. Fakat alınan tüm önlemlere rağmen özellikle Melen çayı yakınında bulunan üyelerimiz maalesef taşkınlardan etkilenmiş ve ciddi şekilde maddi hasarlar meydana gelmiştir. Biz de Düzce TSO Yönetimi olarak derhal sahaya intikal ederek üyelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Üyelerimizi ziyaret ederek oluşan hasarın boyutlarını yerinde görmeye, üyelerimize destek olmaya gayret ediyoruz. Bu noktada herhangi bir can kaybı yaşamamamız en büyük tesellimiz olmuştur.

   Maddi hasarlar konusunda ise yaptığımız ilk görüşmelerde etkilenen alanın fazla olması dolayısıyla önümüzdeki günlerde bölgenin afet bölgesi olarak ilan edilmesinin muhtemel olduğu bilgisine ulaştık. Üyelerimizin zaman kaybetmeden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile iletişime geçerek hasar tespit raporu ile Düzce Defterdarlığına başvurarak Zarar Tespit çalışmalarını yaptırmalarını konusunda bilgilendiriyoruz. Edinecekleri bu raporlar ile olası afet bölgesi ilanında hasarlardan oluşan maddi kayıpları daha etkin şekilde telafi edebileceklerdir. Devletimiz bu kayıpları karşılayacak ve yaraları saracak güçtedir. Bu vesileyle yaşanan taşkınlardan etkilenen tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Allah beterinden korusun temennimizi yineliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar