Altınışık Bakanlık Basın Müşaviri oldu

Düzceli gazeteci, basın dünyasının duayenlerinden Osman Altınışık, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında Basın Müşaviri oldu.

Altınışık Bakanlık Basın Müşaviri oldu
19.06.2023 - 11:27
Güncelleme 19.06.2023 - 11:30
Haber Merkezi

    Düzceli gazeteci, basın dünyasının duayenlerinden Osman Altınışık, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında görev aldı.

   Son olarak Ankara Mamak Belediye Başkanlığında Basın Müşaviri olarak görev yapan Altınışık, yeni hükümetin kurulmasının ardından, yeni Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Basın Müşavirliği görevine getirildi.

YILLARIN GAZETECİSİ

   1967 yılında Düzce’de dünyaya gelen Osman Altınışık, ilköğrenimini Kaynaşlı’da, lise öğrenimini Düzce Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümünde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Altınışık, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ‘Küreselleşen Medya ve Tekelleşme Sorunları’ konulu bitirme projesi ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde yaptı.

   Tercüman Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Foto Spor, İhlas Haber Ajansı, TV5 Televizyonu, Star Gazetesi, Sabah Gazetesi gibi kurumlarda muhabir, foto muhabiri, kameraman, editör, şef, haber müdürü, yazı işleri müdürü, genel yayın yönetmeni, yayın koordinatörü gibi görevlerde bulundu. İhlas Haber Ajansı Antalya kurucu bölge müdürlüğü ve Yazılı Haberler Müdürlüğü yaptı.

   Sabah Gazetesi Ankara eki yayın yönetmenliği görevini 10 yıl sürdürdü. Son olarak Ankara Mamak Belediye Başkanlığı Basın Müşavirliği yapan Altınışık, 2023 yılı Haziran ayından itibaren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri görevine getirildi.

   Sürekli Basın Kartı sahibi olan Altınışık'ın, Haberin Seyir Defteri, B’aşka Vakit Kalmadı ve 246 Bir Kurtuluş Destanı isimli üç kitabı bulunuyor.

   Evli ve 2 çocuk babası olan Osman Altınışık, hafta sonlarını genelde ailesiyle Kaynaşlı’daki evinde geçiriyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.