Darıyerli; ‘Yaralarımızı birlikte sarıyoruz’

CHP Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, “Bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, ülkemizdeki ve İslam coğrafyasındaki tüm sıkıntıları ortadan kaldırmasını ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Darıyerli; ‘Yaralarımızı birlikte sarıyoruz’
17.02.2023 - 12:07
Haber Merkezi

   CHP Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu gecede birlik ve beraberliğin daha da güçlenmesi gerektiğine dikkat çekerek, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

   Darıyerli’nin açıklaması şöyle;

   “Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç Gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Bu sebeple kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir. Bu mübarek gün ve geceler vesilesiyle dostluk ve birliğe daha çok önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, hatalarımızı telafi etmeye çalışmalıyız.

   Aziz Milletimiz, bugün de 10 ilimizi derinden etkileyen ve tüm ülkemizi yasa boğan bu büyük felaketin yaralarını sarabilmek için top yekûn seferber olmuş, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaktadır. Bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, ülkemizdeki ve İslam coğrafyasındaki tüm sıkıntıları ortadan kaldırmasını ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyor, yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.