Kıbrıs’dan, Başkan Özlü’ye teşekkür.. ‘Gözümle gördüm, nefes alarak da hissettim’

Düzce’nin hava kirliliğiyle ilgili bir açıklama yapan Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, “Bolu dağından inerken, Kaynaşlı ilçemizden itibaren yeryüzü cenneti Düzcemiz’in havası pırıl pırıl tertemizdi. Önceleri gece karanlığın da Düzcemiz hava kirliliğinden, sisten, pusdan görünmüyordu” dedi ve Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye teşekkür etti.

Kıbrıs’dan, Başkan Özlü’ye teşekkür.. ‘Gözümle gördüm, nefes alarak da hissettim’
12.12.2022 - 12:34
Haber Merkezi
3

   Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, Düzce’nin hava kirliliğiyle ilgili bir açıklama yaparak, yapılan çalışmalar neticesinde Düzce’nin havasının ne denli temizlendiğini gözüyle görüp, nefes alarak da hissettiğini söyledi.

“DÜZCEMİZ’İN HAVASI PIRIL PIRIL TERTEMİZDİ”

   Kıbrıs yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Türkiye'de havası kirli şehirler sıralamasında  ilk 10'da olduğumuz maalesef hepimizce malumdu.!  Ancak bu gece acil bir iş nedeniyle Düzce'den geçiyordum. Bolu dağından inerken, Kaynaşlı ilçemizden itibaren yeryüzü cenneti Düzce'mizin Havası pırıl pırıl tertemizdi. Önceleri gece karanlığında Düzcemiz hava kirliliğinden, sisten, pusdan görünmüyordu. İnsanlar Düzce'den  geçerken otoyol olsun, otobandan olsun geçerken bir köyden ,  bir kasabadan geçer gibi geçiyordu. Görüntünün hiçbir albenisi yoktu, Şehirden geçtiğini fark etmiyordu.! Düzce'miz büyük şehire aday olarak gecenin zifiri karanlığında ışıl ışıl görünüyordu. Tam bir şehir görüntüsü vardı. İnanamadım araçtan indim mis gibi havayı da teneffüs ettim. Gözümle gördüm, teneffüs ederek de bunu net olarak hissettim.”

BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

   “Düzceliler Derneği Başkanı ve Düzce’nin bir evladı olarak çok cok mutlu oldum” diyerek sözlerine devam eden Kıbrıs, “Hava kirliliği konusu Düzce Belediye Başkanlığına ve Düzce Milletvekilliğine aday adayı olduğumda önemsediğim konuların başında gelen problem çözümlerimin içindeydi. Ne mutlu Düzcelilere.  Belediye Başkanımız, eski Bakan Sayın Dr. Faruk Özlü bey bu konuda çok gayret sarf ediyordu. Aldığı önlemler ve çalışmaları sayesinde oldu. Teşekkürler Sayın Özlü. Belki bazıları diyebilir ki; iki gündür şiddetli rüzgar vardı. E yani kısmen rüzgar ama  kahir ekseriyetle Sayın Özlü'nün önlemleri sayesinde oldu. Tekrar tekrar Sayın Özlü teşekkürler” dedi.

“DURMAK YOK, YOLA DEVAM”

   Semih Kıbrıs sözlerini şöyle tamamladı; “Ha bu arada dip not; hem mektepli hem de alaylı olarak, önceki aday adaylıklarımdan tecrübeyle sabit,  ayak oyunlarına da önlemler alarak, kime, kimlere güvenip güvenmeyeceğimin, kimlere karşı gardımı alacağımın da bilinciyle durmak yok, yola devam diyorum. Merak edenlere duyururum. Bu dip notu okuyup tansiyonu çıkanlara, verdiğim rahatsızlıktan dolayı da özür diliyorum. Ama onlar da bilsinler ki onlara da faydalı olacağım. Onlar da benden mutmain olacaklar. Ben taş atana taş atmam,  ekmek ikram ederim, çiçek atarım. Herşeyin, en iyisine layık, güzide Düzceliler’i sevgiyle saygıyla selamlıyor, yeni haftanın hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Kemal Yılmaz
  Kemal Yılmaz
  13.12.2022 19:37

  Havayı Lodos temizledi. 2-3 gün en fazla sürer bu güzel hava. Sonra yine hava kirliliği endeksinde Dünya da ilk 10 da geziniyoruz. Nasıl düzelme bu ?

 • Recep Yıldız
  Recep Yıldız
  13.12.2022 09:03

  Semih Kıbrıs Başkan bence ironi yapmış.Semih beyde LODOS temizledi bal gibi biliyor.Semih başkana saygılar

 • Sadık Öztürkoğlu
  Sadık Öztürkoğlu
  12.12.2022 13:02

  Düzce Sevdalısı Semih Kıbrıs beyi destekleriz.Hayirlı olsun