Düzce TSO’nun seçimi için Cumhur İttifakına yakın isimler yarışıyor..

Seçim çalışmaları yoğunlaşan Düzce TSO’da, yönetim kurulu başkanlığında ve gruplarda adı geçenlerin Cumhur İttifakı partilerine yakın isimler olduğu görülüyor.

Düzce TSO’nun seçimi için Cumhur İttifakına yakın isimler yarışıyor..
25.08.2022 - 15:58
Özel Haber

   Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim tarihi yaklaştıkça, gruplara ve yönetim kurulu başkanlığına aday olması beklenen isimlerle ilgili kulis çalışmaları hız kazandı.

    Ekim veya Kasım ayında yapılması düşünülen seçimlerde, yönetim kurulu başkanlığı için mevcut başkan Tuncay Şahin başta olmak üzere, Erdoğan Bıyık, Ahmet Mutlu, Abdullah Danışmaz ve Ahmet Dertli’nin kolları sıvadığı konuşuluyor. 

   Öte yandan; Recai Sönmez, Hayati Eğilmez, Cemal Aksan, Nuri Hızel, Metin Topal, Rıza Yıldız ve Bülent Sivrikaya gibi isimlerin de bu yarışın bir yerinde hamle yapacakları iddiası var.

   Diğer taraftan; eski başkanlardan Ümit Özmen’in liste yapacağı duyulurken, bütün dengeleri bozabileceği ihtimali de konuşulanlar arasında.

MUHALEFET BU SEÇİME İLGİSİZ Mİ KALIYOR?

    İş çevrelerinde; yukarıda adı geçen isimlerin; AK Parti ve MHP yani Cumhur İttifakı’na yakın duran isimler olduğu ve hatta kimisinin eski seçimlerde bu siyasi partilerden belediye meclisi listelerinde, kimisinin il genel meclisi listelerinde aday olarak gösterildiği ve kimisinin de bu partilere üye olduğu konuşuluyor.

   Yani sonuç olarak, Düzce TSO’ya Cumhur İttifakına yakın isimlerin meclis ve yönetimlere aday olduğu, altılı masa olarak bilinen muhalefet partilerine yakın isimlerin ise bu seçime pek ilgi göstermediği söyleniyor.

    Düzce TSO seçimiyle ilgili şu günlerde yoğun olarak yapılan kulislerde, iş insanları; Ticaret Odalarının sivil toplum kuruluşlarının en başında geldiğini ifade ederken, “Ticaret Odalarının illerde oldukça etkili kuruluşlardan biri olduğu düşünüldüğünde, muhalefet partilerinin bu seçime ilgisiz kalması düşündürücü” gibi yorumlarda bulunuyorlar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.