TSO’DA SEÇİM HEYECANI!

TSO’DA SEÇİM HEYECANI!
17.08.2022 - 14:59
Güncelleme 19.08.2022 - 17:10
Özel Haber

   Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı seçim heyecanı sarmış durumda.

   Ekim veya Kasım aylarında yapılması düşünülen seçimlerde, meclise girebilmek için bazı iş insanlarının şimdiden kolları sıvadığı görülüyor.

   Hatta bu çalışmalar için seçim ofisi açmaya niyetli olanların bile olduğu konuşuluyor.

   Peki; kimler meclise girmeye niyetli, kimler gruplarda çalışmalar yapıyor, devamında kimler acaba meclis ve  yönetim kurulu başkanlık koltuğuna oturmaya hazırlanıyor?

   Düzce TSO yönetim kurulu başkanı Tuncay Şahin’in var gücüyle çalıştığını duyuyoruz. Aynı şekilde meclis başkanı Ahmet Dertli’nin de bu konuda oldukça çaba sarf ettiği gözümüzden kaçmıyor. Kaldı ki mevcut başkanların bu şekilde çalışmaları gayet doğal.

   Öte yandan önceki seçimlerde yönetim kurulu başkanlığına aday olmuş, Düzce ASKF Temsilcisi Erdoğan Bıyık’ın da bu işe tekrar asılacağı konuşuluyor.

   TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve DÜZDER Başkanı Cemal Aksan’ın bu yarışta yerini alması kaçınılmaz olarak görünüyor.

   Yine Düzce siyasetinden isimlerini duyduğumuz Kenan Varol, Murat Saydam ve Bülent Sivrikaya gibi iş insanlarımızın bu yarışta yer alacağı söylenmekte.

   MHP eski İl Başkanı Abdullah Danışmaz’ın da bu seçim için çalışmalara başladığını, bu konuda siyaseten de girişimlerde bulunduğunu duyuyoruz.

   Öte yandan Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı, eski kurt siyasetçilerden Ahmet Mutlu’nun da bu seçimlerde etkili olmak için elinden geleni yapacağı haberleri, kulislerde konuşulmakta.

ODANIN ESKİ İSİMLERİ ETKİLİ OLABİLİR

   Ekim veya Kasım ayında yapılması planlanan seçimlerin sonuçlarında, Düzce TSO’nun eski başkanlarından Murat Öz, Önder Tonyalı, Ragıp Gökesaoğlu ve Metin Büyük’ün de etkili olabileceği konuşuluyor.

KİMLERİN ŞANSI VAR?

   Gazete burasıdüzce olarak; önümüzdeki günlerde, hangi gruplarda kimler etkili olabiliyor, kimlerin şansı daha fazla ve kimler ne düşünüyor gibi sorulara cevap arayacağız.