DÜZCE, YABANCI BAŞVURULARINA KAPATILDI!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyelilerin Türkiye’de nüfusun demografik yapısını bozmaması için “seyreltme” uygulandığını açıklamıştı. Hande Fırat ise söz konusu uygulamanın ayrıntılarını ele aldı. Buna göre Düzce'nin de aralarında bulunduğu 16 il tüm yabancıların başvurularına kapatıldı

DÜZCE, YABANCI BAŞVURULARINA KAPATILDI!
22.02.2022 - 13:47
Hürriyet
1

   Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü köşesinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Suriyelilerin Türkiye’de nüfusun demografik yapısını bozmaması için “seyreltme” uygulandığı açıklamasını  ele aldı.

   Soylu, yüzde 25’in üzerinde Suriyeli nüfusun olduğu bölgelerde hiçbir yabancıya ikâmet izni verilmeyeceğini söylemişti. Hande Fırat, söz konusu uygulamanın ayrıntılarını aktardı.

   "Tüm Türkiye’de uygulamaya giren planın adı Mekânsal Yoğunlaşma ile Mücadele" diyen Hande Fırat, planı, "Öncelikle bu yerleşim yerleri yabancılar için kayda kapatılıyor. Yine Suriyeli nüfusun yoğun olduğu 16 il (Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Hatay, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova), 52 ilde toplam 800 mahalle, İstanbul’da Fatih ve Esenyurt ilçeleri her türlü statüden tüm yabancıların başvurularına kapatıldı" sözleriyle anlattı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • DÜZCELİ
    DÜZCELİ
    24.02.2022 12:27

    KESKE ÖNCEDEN YAPSAYDINIZDA KEŞKE GEÇİM OKADAR ZOR OLMAYA BASLADIKİ ARTIK BİR EV BAKMAK BİLE ZOR