Bir tepki de Cemşit’ten; Düzce ‘il’ini transit geçiniz!

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’un Düzce hakkında kullandığı ifadelere tepkiler devam ediyor.

Bir tepki de Cemşit’ten; Düzce ‘il’ini transit geçiniz!
27.12.2021 - 14:15
Haber Merkezi

   Ekonomi Gazeteciler Derneği’nin davetiyle Düzce’ye gelerek Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresine katılan ve ardından sosyal medyada ’DÜZCE’NİN İL OLDUĞU YERDE, GEBZE’NİN HAKKI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİDİR’ ifadelerini kullanan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’a tepkiler devam ediyor.

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Semih Cemşit’te konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

“BU DÜZCE’YE HAKARETTİR”

   Cemşit açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

   “Düzce Belediyesi tarafından organize edilen Düzce Valiliği, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Ekonomi Gazetecileri Derneğinin iş birliği ile düzenlenen Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi sonrası, kongrede katılımcı olarak bulunan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’un, kentimiz hakkında kullandığı ifadeler, şahsın vizyonunu görmemize vesile olmuştur.

   MİSAFİR olarak davet edildiği kent için ‘DÜZCE’NİN İL OLDUĞU YERDE, GEBZE’NİN HAKKI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİDİR’ kelimelerini kullanmasını elbette ki Gebze halkına mal etmeyeceğiz. Bize yakışmaz. Lakin her şeyden önce gazeteci olarak DAVET edildiği bir organizasyonun ardından, sosyal medya hesabından aşağılayıcı imalarda bulunması göz bebeğimiz Düzce’mize hakarettir.

   Paylaşımı yaptığı mecradan derhal bir özür mesajı yayınlamasını bekliyor ve Altun’a bundan sonraki Gebze -Ankara seyahatleri sırasında, otoban bağlantı yolunu kullanmasını ve ‘’DÜZCE İL’İNİ’’ transit geçmesini öneriyoruz.”

KGK’DAN KINAMA, CEMİYETTEN İSTİFA

   Bu konuyla ilgili Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi Fatih Melih Maradit’te bu açıklamayı kınadığını ifade eden bir açıklama yayınlarken, Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Tezcan Solmaz’da tepki olarak yönetimden istifa ettiğini duyurmuştu. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.