Mezarlıktaki ağaçların kesilmesine vatandaş tepki gösteriyor

Düzce Şehir Mezarlığında kesilen ağaçlarla ilgili vatandaşlar tepki gösteriyor. Belediye yetkilileri ise bu konuyla ilgili daha önceki açıklamalarında, ağaçların çürümesi ve mezarlara zarar vermesi nedeniyle kesildiğini söylemişlerdi.

Mezarlıktaki ağaçların kesilmesine vatandaş tepki gösteriyor
18.12.2021 - 12:56
Güncelleme 18.12.2021 - 12:58
Haber Merkezi

   Düzce Şehir Mezarlığında kesilen ağaçlar vatandaşların tepkisine neden oldu. Sosyal medyada mezarlıktaki kesilmiş ağaç fotoğrafları dolaşırken, öte yandan gazetemize de bu konuda tepkilerini dile getiren vatandaşlar oldu.

   Vatandaşlar ağaçların kesilmesiyle ilgili olarak, bunun yeşil düşmanlığı olduğunu iddia ederken, öte yandan gölgelik yer kalmadığını söyleyenler de oluyor. Bazı vatandaşlar ise ağaçların kendi aileleri tarafından dikildiğine işaret ederek tepki gösteriyorlar.

BELEDİYE NE DEMİŞTİ?

   Belediye yetkilileri ise daha önceki açıklamalarında, ağaçların bir kısmının çürümüş olduğundan ve rüzgarlı havalarda yıkılma tehlikesi bulunduğundan kesmek zorunda kaldıklarını ifade etmişlerdi. Bir başka gerekçe ise ağaç köklerinin mezarlara kadar ilerleyerek, mezarlara zarar verdiği yönündeydi. Öte yandan kesme işleminin yanı sıra, bazı budama çalışmalarının da kesme işlemiyle karıştırıldığı söylenmişti. 

   İŞTE VATANDAŞ YORUMLARINDAN BAZILARI;

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.