37 bin yolcu ile rekor kırıldı

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş.'nin şehir içi toplu ulaşım araçları bir günde 36 bin 697 kişi tarafından kullanıldı.

37 bin yolcu ile rekor kırıldı
7.12.2021 - 15:15
Haber Merkezi

   Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden olan ULAŞIM A.Ş. kente getirdiği yenilik ile Düzcelilerin memnuniyetini kazanmaya devam ediyor.

   Her geçen gün artan yolcu sayısı ile toplu taşımaya olan güven de artıyor. Okulların açılmasıyla birlikte yolcu sayısındaki artış göstermeye devam ediyor. Bu çerçevede Düzce Ulaşım A.Ş yetkilileri, 2 Aralık 2021 tarihinde yaklaşık 37 Bin Düzcelinin toplu taşıma araçları ile ulaşımlarını sağladı.

   Uzun süreli otobüs beklemeye son verilen yeni ulaşım sisteminde en son kırılan yolcu taşıma rekorunda 9 bin 967 öğrenci araçları kullanırken 12 bin 900 yetişkin de tam bilet ile ulaşım sağladı.

   Öte yandan Düzceliler QR bilet uygulamasına da alışmaya başladı. Bin 327 kişi QR bilet kullanarak otobüsleri kullandı. Düzce Ulaşım A.Ş. kredi kartı, abonman kartı ve banka kartlarından kullanılan biniş sayılarının da eklendiğinde 2 Aralık Perşembe günü 36 bin 697 vatandaş toplu taşıma araçlarından yararlandı.

BOĞAZİÇİ-MUNCURLU HATLARI DA BAŞLADI

   Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden biri olan Ulaşım A.Ş. Boğaziçi, Muncurlu ve Doğanlı seferlerini de başlattı.  Yeni güzergahlar da vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.