Kadın girişimciler ilgiden çok memnun

Kadın girişimciler ilgiden çok memnun
15.11.2021 - 16:07
Haber Merkezi

   Düzce Valiliği öncülüğünde kurulan Kadın Emeği Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, merkeze ait videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

   Kadın Emeği Merkezi’nden çok etkilendiğini ifade eden Soylu, “125 işletmede 300 kadın girişimci ile üreten bir merkez olan Kadın Emeği Merkezi, beni çok etkiledi. Düzce Valiliğimiz olmak üzere emeği geçenlere kocaman bir alkış... Elbette en başta kadınlara” ifadelerini kullandı.

   Soylu’nun ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Düzce Kadın Emeği Merkezi bina sorumlusu ve aynı zamanda Düzce Tarım Doğal Ürünler Üretim ve İşletme Kadın Kooperatifi Başkanı Sibel Gün Çabuk, bakanın ilgisinden çok memnun olduklarını söyledi.

   Çabuk, “Sayın bakanımız Süleyman Soylu’nun en çok ilgisini Düzce Tarım Doğal Ürünler Üretim ve İşletme Kadın Kooperatifinin ürettiği ve Roman vatandaşların yapmış olduğu el emeği göz nuru sepetler çekti. Yaklaşık 10 dakika kooperatifimizde kalan Sayın Bakanımız, bunlarla ilgi projeler üretilmesini ve bu mesleğin yaşatılmasını istedi. Valimiz de ilgi gösterdi. Bu mesleğin geliştirilmesini ve gelecek nesillere taşınmasını istedi. Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanımız Ahmet Çokyaşar, Batı Karadeniz Romanlar Birliği Başkanı Erkan Kazım Adak ve İstanbul Valiliği Roman Koordinatörü Filiz Sakınmaz hanım açılışa katılan davetliler arasındaydılar. Düzce Kadın Emeği Merkezimiz; kadın kooperatifleri, kadın dernekleri, kadın girişimcileri ve kendini geliştirebilecek kadın işletmelerin yer aldığı girişimcilik merkezidir. Böyle bir merkez Türkiye’de yok. Gördüğümüz ilgiden dolayı çok memnunuz. Herkesi kadınlarımıza destek olmak üzere merkezimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.