Amerikan Beyaz Kelebeği ile mücadele devam ediyor!

Düzce’de çevrenin zararlı kelebeği olarak görülen Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısının ikinci döllenme mücadelesi il genelinde gerçekleştirildi.

Amerikan Beyaz Kelebeği ile mücadele devam ediyor!
22.10.2021 - 14:01
İHA
1

   Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri ilde çevrenin zararlı kelebeği olarak görülen Amerikan Beyaz Kelebeği ile ilgili mücadele çalışmalarını sürdürüyor. İkinci döl çıkışları ile mücadele kapsamında ilçe müdürlükleri ve muhtarlıklara Tarım ve Orman İl Müdürlükleri tarafından ilaç dağıtımı yapıldı. Ayrıca merkez ve ilçelerde Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısının popülasyonunun yoğun olduğu alanlarda ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Jandu
    Jandu
    22.10.2021 14:16

    Bu konuda bu habere inanmakta güçlük çekiyorum. Yıllardır el atılmayan bu sorunla kendi imkanlarımız mücadele verdik. Sanırım ilaç dağıtımı yine belirli kişilere oldu. Değil verilmek şahıs arazisi dışında bir çalışma görmedik. Kaç yıl oldu 6 mı 7 mi.. Haber olsun diye yapmayın lütfen. Zararlarını herkez biliyor. İmara açmak için mücadele yapılmadı. Aç kalınca anlarlar..