İŞKUR büro memuru alımı başladı!

  • 15.04.2021 15:00
  • (0)
  • Abone ol

Nisan ayına ilişkin iş ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından 2021 Nisan ayında yayımlanan ilanlara göre, 46 il için binlerce büro memuru alımı yapılacak.

İŞKUR büro memuru alımı başladı!

   İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanların bazılarında başvuru süreci bugün tamamlanacak. Diğer ilanlardaki başvurular ise birkaç gün içerisinde sona erecek. Başvurular İŞKUR'un resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

BÜRO MEMURU BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

   İŞKUR büro memuru alımları için aranan şartlar şu şekilde:

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

* Kurumların belirlediği özel şartlara sahip olmak,

* Sağlık probleminin olmaması,

* En az lise mezunu olmak, (ön lisans ve lisans mezunları için de ilanlar mevcut)

* İlanların özel başvuru şartlarında yer alan yaş aralığında olmak,

* Office programlarına hakim olmak,

* Güler yüzlü olmak.

ALIMLAR HANGİ İLLERE YAPILACAK?

   Tekirdağ, Çanakkale, Malatya, Ankara, İzmir, İstanbul, Samsun, Bursa, Hatay, Kayseri, Kocaeli, Eskişehir, Muğla, Kırşehir, Mersin, Balıkesir, Ağrı, Aydın, Nevşehir, Yozgat, Yalova, Adıyaman, Antalya, Manisa, Bursa, Tokat, Kırşehir, Adana, Kahramanmaraş, Denizli, Sakarya, Kütahya, Edirne, Niğde, Samsun, Çorum, Erzurum, Ordu, Şanlıurfa, Düzce, Trabzon, Aksaray, Giresun, Uşak, Van, Karabük.

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

   İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır. Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

   Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir. Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir. İŞKUR'a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek.

   Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi (şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz.

   Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler. İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

  • Abone ol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.