Düzce mavi bayraklı plaj sıralamasında 11. sırada yer aldı

Düzce mavi bayraklı plajı sıralamasında 2 plajı ile Türkiye'de 11. sırada yer aldı.

Düzce mavi bayraklı plaj sıralamasında 11. sırada yer aldı
21.06.2022 - 13:11
İHA

   Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) verilerine göre Türkiye’de toplam 531 adet mavi bayraklı plaj bulunuyor. Türkiye mavi bayraklı plaj sayısında İspanya ve Yunanistan’ın ardından 3. sırada yer alıyor.Temiz ve güvenilir plaj anlamına gelen mavi bayraklı plaj sayısında Karadeniz’de 1. sırada yer alan Samsun, 13 mavi bayraklı plajı ile 1. sırada.

   531 mavi bayraklı plajı bulunan Türkiye’de en çok mavi bayraklı plaj 229 ile Antalya’da bulunuyor. Antalya’yı mavi bayraklı plaj sayısında 111 plaj ile Muğla, 66 plaj ile İzmir, 36 plaj ile Aydın, 31 plaj ile Balıkesir, 13 plaj ile de Samsun takip ediyor. Samsun Türkiye’de en çok mavi bayraklı plaja sahip olan 6. il olarak dikkat çekerken, Karadeniz’de ise 1. sıraya yerleşti. Mavi bayraklı plaj sayısında Samsun’u Çanakkale (12 plaj), Mersin (11 plaj), Kocaeli (7 plaj), Bartın (3 plaj), Düzce (2 plaj), İstanbul (2 plaj), Ordu (2 plaj), Sakarya (2 plaj), Kırklareli (2 plaj) Van (1 plaj) ve Bursa (1 plaj) takip etti.

   Düzce'deki mavi bayraklı plajlar Akçakoca ileçinde bulunan Ceneviz Kale Plajı ve Çuhallı Aile Plajı oldu. Temiz ve güvenilir plaj anlamına gelen mavi bayraklı plaj sayısında Türkiye'de 11'nci sırada yer alan Düzce 2 mavi bayraklı plajı ile yerli ve yabancı turistleri bu yaz sezonunda da sahillerinde ağırlamayı bekliyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.