Caymaz: Olan Akçakoca'mıza olacak!

Ereğli Demir-Çelik Fabrikası’nın Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından “Sahillerimizi zehirliyor!” gerekçesi ile bölgeden ihraç ettiği cüruf ayrıştırma tesisi Alaplı’da da kabul edilmeyince soluğu Akçakoca’da aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, “Ortaya çıkan kimyasal deniz suyuyla karışıp Akçakoca’yı zehirleyecek” dedi.

Caymaz: Olan Akçakoca'mıza olacak!
24.09.2021 - 14:56
Güncelleme 24.09.2021 - 15:00
Haber Merkezi

   Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın “Sahillerimizi zehirliyor” dediği ve Alaplı’da da kabul görmeyen Ereğli Demir-Çelik Fabrikası’nın cüruf ayrıştırma tesisinin Akçakoca sapak mevkiinde yapılması planlanıyor.

   Konuyla ilgili açıklama yapan DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, tesise izin verilmesi halinde deniz suyunun zehirleneceğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

   “Kurulmak istenen bu tesise getirilen malzeme kırma-dökme işleminin ardından madenleri geri dönüştürecek, sonucunda ortaya çıkan kimyasal ise deniz suyuyla karışıp Akçakoca’yı zehirleyecek. Firma büyük meblağlar kazanırken olan Akçakoca’mıza olacak. Deniz canlılarımız zarar görecek, bölge çok ciddi çevre sorunları ile karşı karşıya kalacak.

   İnsanlarımızın temiz bir çevrede yaşıyor olması sağlıkları açısından başlıca etmenlerden birisidir. Tesisin ilçemize kurulması kabul edilemez bir hata; izin verilmesi halinde yaşanacak sorunlar kaçınılmaz bir gerçektir.

   Biz DEVA Partisi Düzce İl Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın sağlık ve refahını hiçe sayan; ekolojik dengeye zarar verecek her türlü girişimin karşısında olduğumuzu bildiririz”.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.