Birlik beraberlik ruhu

  • 7.09.2023

   Keyifli bir Pazar günü geçirdik..

   Önce; Düzcesporumuz’un yeni stadındaki ilk maçından aldığı galibiyet sevincini yaşadık. Ardından Voleybol Kadın Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonluğu sevincini yaşayarak gururlandık.

*

   Bilindiği gibi Düzcespor’un başında şu an bir kayyum heyeti var. Muzaffer Leblebici’nin başkanlığını yaptığı bu kayyum heyeti çok kısa bir sürede takımı maçlara hazırladı.  

   Bir taraftan takımımız maçlara hazırlanırken, diğer taraftan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün gayretleriyle yeni stat inşaatı da hızla sezona yetiştirildi.

   Yeni stadımızın kapasitesi 4500 kişilik.  Hemen yanında Düzcespor'un konakladığı tesisler var. Bunun yanında antrenman sahaları var. Bu sahalar ve tesis iki yıl önce yapılmıştı.

   Ve bu tesislerdeki elektrik-su gibi tüm giderler Düzce Belediyesi tarafından karşılanmakta.

   Öte yandan; en önemlisi, yeni stadımız Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylanmış bir stat. Ve 1’nci lig takımlarının bile maç yapabilecekleri bir stat olduğu ifade ediliyor.

   Yine yanında bir stat daha inşa edilmiş. Orası da Nurettin Zafer Stadının yerine inşa edilen bir stat olduğu belirtiliyor.

*

   Başkan Özlü’nün verdiği bilgilere göre; asıl stat Kuzey bölgesinde olacak. Orada çok ciddi bir hafriyat çalışması var. 2023 yılının yatırım programına Düzce Şehir Stadı da alınmış. Ve yaklaşık 10 Milyon TL bir bütçe ayrılmış.

   Yani sonuçta Güney ve Kuzey spor kampüsü olmak üzere iki büyük kampüsümüz olacak.

   “Yiğidi öldür, hakkını ver” demişler.. Bu konudaki gayretleri için Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye teşekkür etmemiz lazım..

*

   Evet..

   Takımımız, Düzcesporumuz, bu hafta yeni stadındaki ilk, sezonun da ikinci maçında Derincespor’u yenerek bize galibiyet sevinci yaşattı.

   Bu maç için Düzce Belediyesi araçlarla seyirciyi stada taşıdı. (Ayrıca Düzcespor’un kendi evinde yapacağı tüm maçlarda otobüslerle ücretsiz taşıma yapılacağı müjdesi verildi.)

   Şehir merkezi Düzcespor bayraklarıyla donatıldı.

   Ben spor yorumcusu değilim. Ama Düzce’de spor basınındaki arkadaşların yaptığı yorumlara bakacak olursak, en çok üzerinde durdukları konu, birlik beraberlik.. “Bu maçta Düzce’de büyük bir, birlik beraberlik havası vardı” diyorlar.

***

   Ve bir “birlik-beraberlik” örneğine de, voleybolcu kızlarımızın bize yaşattıkları sevinci gösterebiliriz..

   Gurur duyduk.

   Avrupa Kupasını kaldırdıklarında, tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de, tabir yerindeyse, havalara uçtuk..

   Düzceliler; Düzce Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından hem şehir merkezine ve hem de Bahçeşehir Yeşil Vadi alanına kurulan dev ekranlardaki maçı izlemeye gittiler.. Ve bir taraftan sevinci, bir taraftan gururu ve bir taraftan da milli duygularımızla birlik ve beraberlik ruhunu yaşadılar.

*

   Hemen her konuda her kafadan bir takım sesler çıkar ve çıkacaktır da.

   Ama kim ne derse desin, mühim olan, birlik ve beraberlik ruhunu kaybetmememizdir.

   Kalın sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar