İstediğimiz sadece huzurlu bir Düzce! Çok şey mi istiyoruz?

 • 12.06.2023
 • (4)

   Geçtiğimiz hafta Cuma günü bir arkadaşım motosikletini çaldırdığını ve Düzce’de motosiklet hırsızlık olaylarının çoğaldığını anlattı.

*

   Ardından aynı gün, Düzce Postası Gazetesi sahibi Ömer Faruk Kubilay kardeşimizin başına gelenleri duydum..

   Ömer kardeşimizin yanında eşi, arkadaşları ve arkadaşlarının eşleriyle birlikte yolda yürürken, eşlerine birkaç kişi tarafından sözlü taciz yapıldığını, bu duruma müdahale ettiklerinde ise saldırıya uğradıklarını öğrendim.

   Yine babası Bayram Ali bey tarafından öğrendiğim kadarıyla; Ömer bu saldırıdan bıçak yarası almış.. Ama çok şükür durumu iyiymiş.

*

   Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilciliği bu olayı hemen kınadı.

   Ardından Sayın Vali Cevdet Atay beyle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim.

   Vali bey duruma çok üzüldüğünü, bu tür olayların tekrar etmemesi için gerekli bütün önlemlerin de alınacağını söyledi.

   Sağolsun..

*

   Düzce küçük bir şehir..

   Ve bizler, Düzceliler olarak yetkililerden çok da fazla bir şey istemiyoruz aslında..

   Mesela en basiti; okula giden, okuldan dönen evlatlarımıza kimse bulaşmasın, diyoruz!

   Eşlerimiz, kızlarımız, oğullarımız diledikleri saatte ve diledikleri sokakta rahat rahat yürüsün, diledikleri parkta rahat rahat otursun, diyoruz!..

   Ceplerinde silah ve kesici aletlerle sokaklarda ona buna laf atan, bakışları, elleri ve sözleriyle taciz eden, çetevari tipleri Düzce sokaklarında, parklarında, banklarında, orada burada artık görmeyelim, diyoruz!..

   Ve öte yandan; eğlencelerde, konserlerde arbede olmasın, diyoruz!..

   Mesela mesela; hırsızlık olayları artık yaşanmasın, diyoruz!..

*

   Hani dedik ya; Düzce küçük bir şehir..

   Ve sonuçta isteğimizde; her bakımdan huzurlu bir Düzce..

   Yani sizce biz, çok şey mi istiyoruz Allah aşkına?

*

   Saygılarımla..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Fethi Sönmez
  Fethi Sönmez
  13.06.2023 22:29

  YORUM 1- Düzceli ve Nurşen Hanım'ın tespitlerine katılıyorum. Sayın valimiz ne önlemler alacakmış acaba.Bugüne kadar neden almamış.Bizde balık baştan kokuyor.Bugün Çilimli'de bir baba uyuşturucu bağımlısı oğlunu öldürdü veya zorunda kaldı.22 yaşında.Ne büyük bir acı. Sayın valimize 06.09.2022 tarihinde ''Uyuşturucuya karşı topyekun mücadele'' durum ve çözüm önerileri dosyası sunduk.Kendileri yoktu koruma müdürü aldı.Halen daha valimizden ses yok.Bunu basına vermedim.İlk size gönderecem.

 • Fethi Sönmez
  Fethi Sönmez
  13.06.2023 22:28

  YORUM 2- Yine o tarihlerde YEDAM ın önünde uyuşturucuya karşı topyekün mücadele çağrısında bulunan basın açıklaması yaptık, siz de yayınladınız. Sayın valimizden yine ses yok. Araştırın büyük olasılık Sayın Ömer Kubilay’a da saldıranlarda da uyuşturucuya rastlarız. Son söz; sorunların çözümünde Ankara’dan alınacak önlemler var. Düzce’de de alınacak önlemler var. Sadece polisiye önlemlerle giderilemeyecek sorunlarla karşı karşıyayız.

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  12.06.2023 23:46

  Toplumsal gelişme eğitimle başlar.. Adına milli dediğimiz eğitim kurumlarını çevresini gezdiğimizde, yer gök kraker, çips, ambalajları, boş şişelerle dolu olduğunu görüyorsunuz.. Çoçukları, gençlerin gelişiminde ikinci etkense görsel medya daki, filim diziler.. Bir güvenlik görevlisinin ailesinin bile güncel dizilerdeki kadar sık silah görmediğine eminim.. En romantik gençlik dizisinde bile hep elde silahlar, metropollerin göbeğinden kolayca kaçırılan, özgürlüğü kısıtlanan insanlar..

 • Nurşen
  Nurşen
  12.06.2023 20:59

  Eskiden öylemiydi şimdi disarliklilar ve yabancilar doldu haliyle nufus arttı Eskiden gece sokaga ciksanda kimse kimseye laf söz atmazdi Tabiikide insan Yaşadığı şehirde huzur ister eskiden sokakda gece bekçileri olurdu polis memurlari gezerdi huzuru sağlarlardı şimdi nasıl bilemem insallah huzuru yine sağlarlar saldırıya uğrayan ve yaralanan kişiye geçmiş olsun acil şifalar dilerim Huzurlu ve mutlu yarınlara (Yazinizda belirttiğiniz gibi çok şey istemiyorsunuz biraz huzur )