MUHTARIN TEŞEKKÜRÜ

  • 29.12.2022

   18 Mayıs 2022 tarihli “Elini taşın altına koyanlar” başlıklı yazımda, eski siyasetçi, Düzce’nin sevilen iş insanlarından, kısaca bizim “Düzce sevdalısı” dediğimiz Ragıp Gökesaoğlu’ndan bahsetmiş ve onun o günlerdeki bir çabasından bahsetmiştim.

***

   İsterseniz o yazımdan bazı bölümleri alarak bir hatırlatma yapayım;

  “Hani derler ya; ‘Ya kardeşim biraz da taşın altına elinizi siz koyun’ diye. Hah, tamam işte, Ragıp abi hemen her taşın altına elini koyanlardan ama ‘Ben de taşın altına elimi koydum, gelin bakın’ diye işin reklamına kaçmayanlardan.

   Eski Düzceliyiz, zaten yıllardır tanıyorduk ama son 2-3 sene içinde daha fazla, daha da yakından tanıdım kendisini.

   ‘Hadi gel seninle bir yere gideceğiz’ dediği zaman artık anlıyorum ki gideceğimiz yer, kentimize bir çivi çakılacak yer olacak. Ve Ragıp Gökesaoğlu zaten o konuya tamamen hâkim olmuş, kendi çevresini de kullanarak elini o taşın altına koymuş ve bir an önce desteklenerek hayata geçmesi için çabalıyor.

   Ha bu arada söylemeden de geçmek olmaz, bu şekilde destek amacıyla gittiğimiz yerlerin kendi şahsıyla veya ticaretiyle hiçbir ilgisi olmadığı gibi, tamamen Düzce çıkarına yapılan hizmetler.

   Neden yazıma Ragıp abiyle başladığıma gelince;

   ‘Çarşı Grubu’ ismini verdiğimiz Düzce’mizin değerli isimleriyle yine bir Pazar günü kahvaltısında bir aradaydık.

*

   Kahvaltı sonrası Ragıp abi, ‘Seninle bir yere gidip, gelelim mi?’ diye bana dönünce anladım ki, yine Düzce’mize yapılacak bir şeyler için çabalıyor.

   ‘Eee mevzu Düzce’yse gerisi teferruattır’ dedim ve kendimi Duraklar Köyünde buldum.

   Duraklar Köyü Muhtarı Nail Soydaş bizi kapıda karşıladı.

   Ve anlatmaya başladı. Konu; Duraklar Köyü’ne yapılacak olan sağlık ocağı. 

   Duraklar Köyünün sağlık ocağı çok eskiymiş. Binanın yeri de pek iyi değilmiş. ‘Hemen yolun kenarında yerimiz var, burayı versek, yeni bir bina yapsalar vatandaş için de çok iyi olur’ diye düşünerek, bir sohbet esnasında bunu dillendirmiş.

   Ragıp abi de o sohbette oradaymış. Kendisine boşu boşuna ‘Düzce sevdalısı’ demiyoruz, iş edinmiş, ‘Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz çok aktif, çok yetenekli bir çocuk, bu konuyu ona bir söyleyelim’ demiş.

   Velhasılıkelam, Sağlık Müdürümüz Yasin bey, derken Valimiz Cevdet Atay, derken Belediye Başkanımız Faruk Özlü... (Tabi bu iş siyasiler olmadan olmaz) Derken Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, hepsinin haberi olmuş ve yeni bir sağlık ocağı yapılması kararlaştırılmış.

   Duraklar Köyü Muhtarı Nail Soykan, benden emeği geçenlere teşekkür ettiğini ve dört gözle yeni sağlık ocağını beklediğini yazmamı rica etti.”

***

   Şimdi aynı konuyu yine neden yazdığıma gelince; geçtiğimiz akşam muhtarımız bana bir mesaj yolladı.

   Sağlık Ocağı işi tamammış.

   Konuyu iş edinip başından sonuna kadar takip eden Ragıp Gökesaoğlu içerisinde olmak üzere; ilgilenen herkese teşekkür ettiğini ifade etti. Gönderdiği mesajla da devlet erkânı ve siyasilere teşekkür ettiğini duyurmak istediğini ifade etti.

   Ve yine benden bu teşekkürü yayınlamamı da rica etti..

   Ben de “memnuniyetle” dedim..

   İşte Duraklar Köyü Muhtarı Nail Soykan’ın o mesajı;

   “Köyümüze kazandırdıkları sağlık tesisi için, Sayın Valimiz Cevdet Atay'a, Sayın Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü'ye, Milletvekillerimize, AK Parti İl Başkanı Sayın Mustafa Keskin'e, Sağlık İl Müdürümüz Sayın Yasin Yılmaz'a, teşekkür ederim.”

   Muhtarımız konuyu gündeme getirdiğim için, bana da ayrıca teşekkür etmiş. Sağolsun.

*

   Ve son olarak bu yazımı da, o gün yazdığım son cümleyle noktalamak isterim..

   Ne demiştim o gün son olarak;

   “Düzce için düşünen, çaba harcayan, yani özetle; elini taşın altına koyan herkes, başımızın üstüne.

   Zaten gazetemizin sloganlarından biri de, ‘Düzce’yi yaşayanların gazetesi’ değil mi?

   Yani unutmayın; bu köşeler, bu sütunlar, şahsımızın değil, tüm Düzcelilerin... İyi niyetle, elini taşın altına koyan herkese, kapımız ardına kadar açık.” 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.