BAŞKANIN İSYANI!

 • 20.12.2022
 • (2)

   Geçtiğimiz günlerde, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam sosyal medya hesabından, Yığılca’ya verilen sözlerin yerine getirilmediğini, ifade ederek sitemde bulundu.

   Gazete burasıdüzce’nin haberine göre; yaptığı paylaşıma bakacak olursak, sözleri sadece sitemden ibaret değildi.

*

   Önce Başkanın paylaşımlarını bir okuyalım;

   - “Sayın Gençlik Spor İl Müdürüm. Düzce; Gölyaka, Cumayeri, Çilimli’den ibaret değil. İlçemize halı saha sözünü yerine getirin. Yetmiş yıllık ilçemizi yok sayanları bizde yok sayarız. Ben kimseden takdir teşekkür beklemiyorum. Verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyorum. Gerekirse canımı feda edeceğimiz Cumhurbaşkanımıza Yığılca yolu ve Alaplı yolunu iletmekten çekinmeyiz. Devamı gelecek  bekleyin..”

   - “Bir halı saha sözünü verenler dört yüzme havuzu protokolüne imza atıyor. Bu artık Belediye Başkanı değil, İlçe Başkanları ya da İl Genel Meclis Üyeleri meselesi değil, Yığılca’nın var ya da yok olma meselesi. Bir yolumuzu dahi on bir yıldır bir araya gelerek yaptıramadık..”

   - “Ben bir söz verdim, aday tanıtım toplantısında. Gerekirse kayıtlara bakın. Yığılca için külliyenin kapısında yatarım diye.  Neden? Sayın Cumhurbaşkanımıza güvendiğim için. Yığılca yolunun yapılması için. Söz veren Cumhurbaşkanım sözünü yerine getirir. Aday belli karar net, hedef 2023.

*

   Peki bu paylaşımdan kimler ne çıkarmalı sizce?

   Şöyle bir satır aralarına bakacak olursak, bana göre; sevgili başkan sözü halı sahadan açmış, Düzce - Yığılca ve Yığılca – Alaplı yoluyla bağlamış.

   Bakın, dikkatinizi çekerim; “Bu artık Belediye Başkanı değil, İlçe Başkanları ya da İl Genel Meclis Üyeleri meselesi değil, Yığılca’nın var ya da yok olma meselesi. Bir yolumuzu dahi on bir yıldır bir araya gelerek yaptıramadık” diyor.

   Öte yandan; Cumhurbaşkanına bağlılıklarını bildirmiş ama “Yetmiş yıllık ilçemizi yok sayanları bizde yok sayarız” demiş ve son noktayı koymuş.

*

   Hani herkesin de görebileceği gibi, sözü sadece Gençlik Spor İl Müdürü İsa Yazıcı’ya değil..

   Yazıcı’dan yola çıkmış ama bana göre Milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir, Ümit Yılmaz başta olmak üzere, Cumhur İttifakının İl Başkanlarını da kastederek, “Yetmiş yıllık ilçemizi yok sayanları bizde yok sayarız” derken, “Söz veren Cumhurbaşkanım sözünü yerine getirir. Aday belli karar net, hedef 2023” diyerek de, önümüzdeki seçimlere dikkat çekmeye çalışmış.

   Yani Başkan Rasim Çam açık açık ve hatta herkesin gözüne gözüne sokacak şekilde; Cumhurbaşkanlığı seçiminde destek vereceği ismin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirtirken, milletvekilliği seçimi için de, Yığılca için kendi siyasi kariyerini sıkıntıya sokabilecek bir tavır sergileyerek, aba altından sopa göstermiş.  

   “Yok sayarız” diyor.. “Seçimde desteklemeyiz” demeye getiriyor.. Daha ne desin!

*

   Yığılcalılar’ın hep dillerindedir; “İhmal ediliyoruz” derler..

   “Yok sayılıyoruz” derler.

   “Üvey evlat muamelesi görüyoruz” derler..

   Peki, haksızlar mı?

   Söz verilip de 10 yıldır bir türlü yapılamayan yollarına bakacak olursak, bence pek de haksız sayılmazlar.

   Ne dersiniz?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  24.12.2022 19:32

  Ama o zaman onlar paylaşım dışı kalacakları için, işi yerel de halletmeye kalkışıp, 5 km A firmasına, 10 km B firmasına verip biraz fiziki şartları, asfalt kalitesini yükseltip , tretruvarları koyarak, biraz virajları yumşatmayı hedeflediler.. Sakarya, Kaynarca ilçesi Yığılca kadar bir kent, yolu da çok daha kötüydü, şimdi ise duble ve mühendislik olarak nizami bir yol.. Yığılca yolunda ise Cumhurbaşkanının sözüne rağmen, 11 yılın sonunda gelinen nokta ise bir Düzce klasiği..

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  24.12.2022 19:29

  Sayın başkan haklı olarak serzenişte bulunurken, diğer taraftan hala söz verenlere güvendiğini söylüyor.. 11 yıl önce sayın Cumhur başkanı seçim öncesi Türkiyede yalnızca iki ilçeye gitmişti ki, biri Yığılca.. Orada halka hitap ederken, il başkanına ve yöneticilere “ Bitirin bu çileyi “ demişti.. Ne görev düşüyordu, akp yöneticilerine, çağın gerekliliklerini yerine getirecek duble yol projesini çizdirip, dönemin ulaştırma bakanının önüne koymak..