13’ncü yıla 'MERHABA'

  • 14.12.2022
  • (1)

   15 Aralık 2010 yılında yayın hayatına başlayan Gazete burasıdüzce, 12 yılı geride bırakarak 13’ncü yıla “merhaba” diyor.

   Değerli dostum Kemal Yalçın Can ile çıktığımız bu yolda, farklı bir yayın çizgisiyle, hevesli ve bir o kadar da cesur kalemlerle, 12 yıldır, ortaya yüreğimizi koyduk.

   Yani; gücümüzü özgürlüğümüzden, sermayemizi yüreğimizden almaya çalıştık.

*

   En önemlisi; “İster buralı olsun isterse farklı bir kentli, ister burada yaşasın isterse dünyanın öbür ucunda; yeter ki yüreğinin bir köşesinde Düzce olsun” dedik vee

   “Düzce’yi yaşayanların gazetesi” sloganıyla, tam 12 yıldır, gece gündüz demeden, dakikası dakikasına siz okuyucularımıza, haber aktarmaya çaba gösterdik.

   Sorunlara çare, dertlere deva aramaya çalıştık.

   Sizlerin sesi olmaya ve bu sesi en yetkili makamlara duyurmaya gayret ettik.

   Yorumlarımızla düşüncelerimizi sizlerle paylaştık.

   Ve daha güzel, daha modern, daha yaşanılabilir bir kent adına, hep ama hep “Önce Düzcemiz” dedik..  

*

   “İşimiz gazetecilik. Başka işimiz olmaz” dedik ve haberciliğimiz;

   "doğru düzgün" olsun,

   "ciddi ama bir o kadar da seviyeli" olsun,

   hepsinden önemlisi "tarafsız" olsun istedik.

   “Bir tarafı dinlerken, diğer tarafa kulaklarımızı tıkamayalım” dedik.

   “Düzce ve Bolu’nun duayen gazetecisi rahmetli Bedrettin Maradit ve yine kalem ustası duayen gazeteci Aydın Maradit’in, 71 yıldır bizlere çizdiği bu yoldan ayrılmayalım” diye uğraştık..

*

   Kimi bizi anladı, kimi anlayamadı.

   Kiminin ise anlamak işine gelmedi!.. Onlara, “yolunuz açık olsun” dedik.

   Bizi anlayanlarla güvenen okuyucularımız sayesinde, yıllardır, en çok okunan, en çok takip edilen ve en etkili yayın organları arasında, hep ilk sıralarda yer almayı başardık.

   Anlayamayanlara da; 12 yıldır yaptığımız gibi anlatmaya devam ediyoruz. Ve onlara diyoruz ki; “Bizi anlamak çok da zor değil. Yeter ki yüreğiniz temiz olsun. İşte o durumda, siz sadece kendi yüreğinize bakın, zaten bizi göreceksiniz!”

*

   Son olarak; bugüne kadar Gazete burasıdüzce ailesinde yazan, çizen, koşturan kim varsa hepsini kutluyor, bizleri takip etmeyi hiç bırakmayan okuyucularımıza ve reklamlarıyla bizlere destek olanlara da teşekkür ediyorum.

   Nice senelere Gazete burasıdüzce..

   Saygılarımla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzce'li..
    Düzce'li..
    18.12.2022 00:43

    “Düzce’yi yaşayanların gazetesi” Burası Düzce olarak yerel gazete olmanın gereklerini yerine getirdiğiniz için, okur olarak teşekkürler sayın Maradit, nice 13 yıllarınız olsun..