Bir vekil karşınıza çıksa!…

 • 30.08.2022
 • (3)

   Nuri Çetin..

   Nam-ı diğer “Eski Düzceli..”

   Eski Düzce fotoğraflarından, cemiyet haberlerine kadar, bu kentin geçmişi ve şimdiki zamanıyla ilgili geniş bir arşive sahip, “Düzce’de kim, kimdir?” konusunda oldukça bilgi sahibi ve bunları beklentisiz Düzcelilerin hizmetine sunmaya çalışan, iyi bir arkadaşımız.

   Nuri bey, Burasıdüzce Gazetesi adına aldı mikrofonu eline, Düzce sokaklarında vatandaşla konuştu.

   Vatandaşa soruyor; “Bir Düzce Milletvekili karşınıza çıksa ona ne söylemek istersiniz?”

*

   Bazısı çekiniyor, cevap vermek istemiyor!.

   Ama Nuri beyin bu sorusuna, çatır çatır cevap verenler de oluyor elbet..

*

   Kimi; “Önce bu pahalılığı önleyin, derim. Her şey ateş pahası. Memnun değilim” diyor..

   Bir diğeri; “Çok eksik var Düzce’mizde, diye söylerim” diye konuşuyor.

   Bir amca; “Cedidiye meydanının bir an önce yapılmasını isterim” derken, bir kadın da, “Yeni yapılacak Cedidiye meydanında kadınların da oturabileceği bir ortam olsun” diye talebini iletiyor.

*

   Bir vatandaş; “Önce bir sokağa çıksınlar. Çıksınlar da vatandaşı bir dinlesinler. Vatandaşın derdinden haberdar olsunlar. Ekonomik sıkıntı aldı başını gidiyor. Düzce’nin fındık derdi var. Fiyat düştü 43 liraya. Ben ‘bu vatandaş nasıl geçinecek’, diye sormak isterdim” diyor.

   Milletvekillerine oldukça kızmış olan bir vatandaş; “Sadece seçimden seçime halkın yanına geliyorlar. Bana bu şekilde gelsinler, ellerindeki pusulayı yırtacağım” şeklinde konuşuyor.

   Başka bir vatandaş ise özel idareden olan şikayetini dile getiriyor. “Ben Kızılcık köyünde oturuyorum. Yalnız bir kadınım diye hakkım yeniyor” ifadelerini kullanıyor.

*

   Biri diyor ki; “Belediye Başkanından ve yapılan işlerden memnunuz. Ancak şu kafeler gece müzik sesini çok açmasınlar. Bir de geçen araçlarından abartılı müzik sesi ve egzoz sesleri bizleri rahatsız ediyor..”

   Bir diğeri yine hayat pahalılığından şikayet edip, memnun olmadığını söylüyor ve “Yüz kişiye sorsan aynı cevabı alırsın Nuri bey” ifadelerini kullanıyor.

   Başka bir vatandaş; “Ben milletvekillerini halkın içinde görmek isterim” derken, bir başkası, “Ben inşaat sektöründeyim. Neyin ne olacağı belli değil. İnanın, ben şu an ruhsat muhsat hepsini kapattım. Hiç bir şey yapmıyorum. Ticaretten korkuyorum” şeklinde konuşuyor.

*

   Evet..

   Vatandaş dertli..

   Vatandaş sıkıntılı..

   Vatandaş geçim derdinde..

   Vatandaş önünü göremiyor..

   En önemlisi ise vatandaş tüm bu sıkıntılarını söylemeye çekinir olmuş.

*

   Ne diyelim..

   Bizim görevimiz; vatandaşın sesini duyurmak.  Ve görevimizi elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz.

   Bu röportajlardan, bu yorumlardan; kimler üzerine ne kadar alınır, kimler görmezden gelir, kimler bahaneler üretir ve en önemlisi kimler kendine çeki düzen verir, göreceğiz.

   Kalın sağlıcakla.

   (NOT: Nuri Çetin’in sokak röportajını izlemek için linki tıklayın; https://www.burasiduzce.com/gundem-siyaset-haberleri/63707-bir-duzce-milletvekili-karsiniza-ciksa-ona-ne-soylerdiniz )

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  30.08.2022 23:01

  Vekiller için ne söylenebilir ki... TBMM sinin bir hükmü selahiyeti kaldı mı ki.. Bir kişi tarafından atanmış, geneli bakanlığı alanında tüccar bakanlara sordukları sorulara cevap alamıyorlar.. Düne kadar en büyük kürsüde Feto hakkında güzellemeler yapan kişi Adalet bakanı.. Bölgesinde kendi parti tabanının desteğini alamamış kişiler genel merkezin oluru ile aday oluyor.. Vekillere sorarsanız demokrasi temsilcileri..

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  30.08.2022 20:08

  Düzce 50 binlik bir şehirken üç tane vatandaşın ailesi, eşi, dostu, arkadaşı, misafiri ile oturup çayını fahiş olmayan fiyattan içtiği sohbet ettiği parkı vardı.. Halkın olanı halka vereceğiz diye pankartlar astılar.. sonrasında baktık ki, üçünü de yok ettiler.. Eski lisenin orada küçük bir yer var dı ki, belediyenin güzelde işlettiği, bir baktık ki, kebapçıya vermişler.. Bir toplumun kültürüne, hafızasına, Cumhuriyet değerlerine yaptıkları düşmanlıkları bu halk görüyor..

 • Düzce'li..
  Düzce'li..
  30.08.2022 20:00

  Belediyenin, veya sehirleşme anlamında nesinden memnunlar.. Belediye binasının önünde yakınında bile kaldırımlar, yayalaraın kulandığı güzergahlar dökülüyor.. 20 yıldır tek yaptıkları, yine kendi yaptıkları binaları yıkmak, ana caddeyi defalarca proje adı ile kazmak, üç kez aydınlatma sistemini değiştirmek.. Şimdilerde önceliği varmı ki diyorum, Asar projesi adı ile iki köprüyü kaldırdılar..

Resmi İlanlar