56 BİN LİRA.. İYİ PARA!

 • 23.08.2022
 • (3)

   Milletvekili olabilirsen aylık 56 bin lira maaş alabiliyorsun.

   Bir de üstüne iki yıl meclisin kırmızı koltuklarında oturup, (eğer hizmet süreni ve yaş haddini doldurduysan) emekli olursan, ömür boyu emekli vekil maaşı bağlıyorlar, iyi mi!

   O da bugün için aylık 27 bin lira.

   En düşük emekli maaşının 3.500 lira, asgari ücretin 5.500 lira olduğu, yani açlık sınırının altında kaldığı günümüzde, 56 bin lira ve 27 bin lira sizce de iyi para değil mi?

   Yani; ah bir vekil seçilip, bir de vekillikten emekli olabilsek, işte o zaman değmeyin keyfimize!!!

*

   Peki 56 bin lira alan bir milletvekili, başka hangi haklardan faydalanır?

   Saymakla bitmez..

   Hadi forsunu bir kenara koyalım.. Zaten hepimiz biliyoruz ki; havasından geçilmez!

   Önce rozetini takar, sonra kafadan bir sekreter ve bir de danışman kadrosu alır..

   Hemen akabinde tam donanımlı, masrafları TBMM tarafından ödenen (yani sonuçta bizim cebimizden çıkan) bir ofis hizmetine verilir..

*

   Bazı görevler için ödenekler ve yolluklar tahsis edilir..

   Ma aile “Diplomatik Pasaport” alırlar. Yani sadece kendisi değil, eş ve çocukları da diplomatik pasaport alabiliyorlar. Güzellll..!

*

   Mecliste sağlık işlemlerinden de faydalanabilirler. Mesela; diş kliniği, radyoloji, mikrobiyoloji ve biyokimya laboratuvarları, dahiliye, göz, KBB, çocuk, cildiye, radyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji uzmanları, uzman diş hekimleri, eczacıları, laborantları, diyetisyenleri ve hemşireleri ile hizmet alırlar. Baştabiplik, milletvekillerinin ve bakmakla yükümlü olduklarının; muayene, teşhis, biyokimya ve mikrobiyolojik tahliller, ultrason, EKG, EKO, eforlu EKG, holter, röntgen gibi tetkik imkânlarıyla tedavi hizmetlerini yapmakta.

   Olsun. Vatandaş muayene randevusu alabilmek için haftalarca bekleyebilir tabi! Siz rahat olun!

*

   Ayrıca; meclis lokantasının kalitesini ve sudan ucuz fiyatlarını zaten duymuşsunuzdur. Bunun haricinde; yine aynı kalite ve uygun fiyatlarla, kafeterya gibi yerlerde çayınızı kahvenizi yudumlayıp kekinizi yerken, ayrıca kuaför veya berber salonunda saçınızın şeklini verdirip, ayakkabılarınızın bakımını da lostra salonlarında yaptırabilirsiniz.

*

   Ha yine, duymadım demeyin; milletvekiliyseniz eğer, mecliste 0-6 yaş grubu çocuklarınızın sağlıklı ve güvenli bir ortam içinde; fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal ve eğitsel yönden gelişimlerini desteklemek, maddi manevi varlıklarının gelişmesine yardımcı olmak üzere çocuk bakımevi hizmetleri verilmekte. Haberiniz olsun!..

*

   Öte yandan Türkiye’nin hemen her yerinde, 5 yıldızlı otel ayarında bir sürü misafirhane, konaklamasından yediğine içtiğine kadar, neredeyse sudan ucuza bir fiyata, size hizmet etmek için bekliyor.

   (Bunlar benim bildiklerim tabii. Eksiği olabilir ama fazlası olduğunu düşünmüyorum. Yanlışsa lütfen düzeltin!)

*

   Şimdi diyorsunuz ya; “Ne kadar çok milletvekili adayı olmak için kendini paralayan var?..” diye..

   Tüm bunları okuduğunuzda, sorun bakalım kendinize; sizce kaç tanesi gerçekten vatana, millete ve bölgesine hizmet için yarışıyordur? 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Düzceli
  Düzceli
  23.08.2022 19:53

  Milletvekilleri ya doktor ya iş adamı ya avukat ya mühendis oluyor, bi garibanın Türkiye de milletvekili olduğu görülmüş mü, milletvekili olanın hali vakti yerinde zaten, şimdi ne yapıyorlar da hangi yüzle bu kadar yüksek maaş alıyorlar. Milletvekilliği bitene hiç maaş verilmemesi gerekir. Kendilerine gelince nasılda hemen oluyor ama asgari ücretli ve memur olunca bir yıl oldu olmadı olacak yazıklar olsun hepinize.....Allah cc. helal olmayan bu kadar paranın hesabını nasıl verecekler.......

 • Nihat
  Nihat
  23.08.2022 19:47

  Ben mi yanlış hatırlıyorum, Atatürk millet vekili maaşları öğretmen maaşlarını geçmesin demişti. Vatandaşa yararlı hiç bir iş yapmadan oturdukları yerden yedi sülalesini yetecek para alacaklar ama hala az hala az para yetmiyor diye isyan ediyorlar. Bence onların aylığı emekli bir memur 5.000 alıyorsa onların aylığıda 5.000 bine düşürülmeli..yok öyle yağma.. Ben hakkimi helal etmem, Ahirettede hesaplasiriz, Vesselam!!!

 • Birol COŞAR
  Birol COŞAR
  23.08.2022 15:38

  Fatih'cim şu anda mecliste olanların çoğu zaten emekli 56+27=83 bin tl alıyor çoğu..