BEN DE YAKALANDIM!..

  • 31.07.2022
  • (1)

   "Önüm, arkam, sağım, solum sobe!.. Saklanmayan COVID!" diye yazmıştı, gazetemiz yazarlarından Dr. Pınar Yıldız..

   "Şu an kızamık virüsü kadar bulaştırıcı formuna döndü" demişti son yazısında.

   "Sağlık Bakanlığı 50 yaş üstü ve son aşısından 6 ay geçmiş olanlar için hatırlatma dozu önerdi. Lütfen hatırlatma dozlarınızı olun" diye uyarmıştı.

   Yine gazetemiz yazı ailesinden sevgili Prof. Dr. Peri Arbak, yazdığı birçok yazıda bizleri defalarca  uyarmıştı.

*

  Biz de ailecek kendimize göre önlemlerimizi alıyor, uyarılara dikkat etmeye çalışıyorduk.

   Öyle ki; elimizden kolonyayı, cebimizden maskeyi hiç eksik etmedik. Kalabalık alanlarda maske takmaya özen gösterdik.

   Ama ne yazık ki kaçamadık..

   Demek ki yeterince koruyamamışım kendimi..

   Çarşamba günü yaptırdığım testin pozitif çıktığını öğrendim. (Bugün 5'nci gün. Hastalığım kimi zaman biraz sıkıntılı, kimi zaman daha rahat geçti. Şu an için durumum iyi. Evde istirahat etmekteyim.)

*

   Bu arada tabi, sağolsunlar uzman arkadaşlarımızdan öneriler aldım..

   Ve bu önerileri alırken, hastanelerin yoğunlaştığını da öğrendim. Ve hastanede bile bir çok vatandaşın maskesiz dolaştığını ve takmamak için direndiğini de!..

   Ne demişti Dr. Pınar Yıldız son yazısında; "Hala en fazla dikkat etmemiz gereken önemli bir konu da; kalabalık ortamlarda MASKE kullanımı. Aşı sizlerin hastalığı hafif geçirmenizi sağlar, ancak maske hasta olmamanızı sağlar."

*

   Biliyoruz ki, ekonomimiz covit pandemisiyle ilgili yeni yasakları kaldırabilecek durumda değil. Ama en azından kalabalık alanlarda maske takma zorunluluğu getirilse, oldukça etkili olacağını düşünüyorum.  

   Çünkü; bu denli salgına ve bu kadar uyarılara rağmen, hastanelerde bile maske takmamak için direnen ve hatta tartışan vatandaşı, sanırım başka türlü ikna etmek mümkün olmayacak!

*

   Son olarak hepimizin de bildiğini tekrar hatırlatmak istiyorum.

   Dikkat etmemiz gereken sadece; "Maske, mesafe, temizlik.."

   Kalın sağlıcakla..

   (Not: İstirahatte olduğumdan bazı telefonlara yetişemiyorum. Merak edip arayıp soranlara, sosyal medyadan öğrenip geçmiş olsun dileklerini iletenlere teşekkür ederim.)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • ulviye dikmen
    ulviye dikmen
    3.08.2022 15:27

    sevgili fatih geçmiş olsun dileklerimle ciddiye almadığımız covid için uyarılarına teşekkür ederiz.. Ama çok ciddiye alındığını söyleyemem. .Düzce günlerinde ki insan selinin görüntüsü feci ..Keşke demeden önlemler alınsaydı demekten alamıyorum kendimi.. Çünkü yaşayan bilir...

Resmi İlanlar