Düzce’nin son iki günü!

  • 26.05.2022
  • (1)

    5 Mayıs 2022 tarihli “İşine bak, işine!” tarihli yazımda demiştim ki;

   “Belki bilmiyor olabilirsiniz ama

   Düzceli merttir.

   Moderndir.

   Yeri gelir entelektüeldir de…”

   Şimdi diyeceksiniz ki; “Neden yine aynı satırlar?”

   Çünkü Düzce’mizde son iki günde yaşananlar, yazıma bu satırlarla başlamama neden oldu.

ANTİK KENTTE GÜZEL BİR ORGANİZASYON

   Biliyorsunuz ki; son iki yılda Başkan Faruk Özlü’nün gayretleriyle kazı çalışmaları hızlandırılan Konuralp Prusias Ad Hypium antik kentinde, geçtiğimiz akşam bir tiyatro oyunu sahnelendi.

   Düzce Üniversitesi’nin Sanat Tasarımı ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü antik dönemin ünlü tiyatro yazarı Aristofanes’in “Kuşlar” adlı oyunuyla Düzcelilerin karşısındaydı.

   Antik tiyatronun ışıklandırılmasından tutun, halkın ilgisine kadar hemen her şeyiyle, ayakta alkışlanacak bir organizasyondu.

   Düzceli tarihe de, sanata da büyük ilgi gösterdi.

   Dedik ya; “Düzceli yeri gelir entelektüeldir de..”

KILIÇDAROĞLU DÜZCE’DEYDİ

   Gazete burasıdüzce, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Düzce ziyaretini başından sonuna kadar izledi. Ha bu arada, muhabirlerimizin yetişemediği yerlerde dostlarımızdan da bilgi almayı ihmal etmedik tabi.

   Daha önce Düzce’de yaşanan çirkin olaydan sonra bu ziyaretin nasıl geçeceğini, biz de herkes gibi merak ediyorduk.

   Kamyoncular Kooperatifinden başlayan, esnaf gezisiyle devam eden, daha sonra Kültür Merkezi’ndeki programlara bakıldığında, Kılıçdaroğlu’na ilgi oldukça iyiydi.

   Ancak Düzce TSO çıkışında, iki heyecanlı gencin, -izlediğinizde de sanki biraz zoraki- protestosu (provokasyon olduğunu düşünmek bile istemiyorum) yaşandı!..

   Aslında, bazı ulusal medya kuruluşlarında iktidar partisinin gençlik kolları üyeleri olduğu ve isimlerinin de belirtildiği bu iki gencin, bu hareketi çok da önemli değildir.. Bu tür ufak tefek sataşmalar, her siyasi parti liderinin, bırakın Türkiye’yi dünyanın hemen her yerinde karşılaşabileceği hadiselerdir.  

   Ama öyle bir devirde yaşıyoruz ki; bu küçük olay (tabii ki trollerce) abartıldıkça abartıldı ve yine Düzce -ne yazık ki bu kez de çok haksız yere- Twitter’da gündemin ilk sırasında yer aldı.

   (Tabii bu arada ben, Kemal Kılıçdaroğlu’nun peşinde sabahtan akşama kadar ter dökerek bu haberi yapan meslektaşlarımızdan, haberin devamını da yaparak bu gençlerin kim olduklarının detayını da vermelerini beklerdim.)

*

   Dedim ya, Kılıçdaroğlu’nun programını izledik. Vatandaşların yorumlarını bizzat dinledik.

   Sonuç; Düzce bu kez misafirperverliğini gösterdi.

   Kılıçdaroğlu ise bu kez Düzce’den oldukça memnun ayrıldı.

*

   Ne diyorduk; “Belki bilmiyor olabilirsiniz ama Düzceli merttir. Moderndir. Yeri gelir entelektüeldir de…”

   Ve son olarak gördük ki, kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın; Düzceli misafirperverdir de…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • samet ayyıldız
    samet ayyıldız
    31.05.2022 13:11

    düzcede siyasilerde bu düzcenin sorunlarına bir el atsalarda düzceyi daha modern daha yaşanabilir daha çok spor daha çok turizimle anılan türkiyede tanınan iller katagorisine yükselmiş bir düzce olmasını bekleriz başarılar