Muncurlu Hastanesi, Halk Ekmek ve Bahçeşehir

  • 29.03.2022

   Hafta sonu, sohbetinden büyük keyif aldığım Düzce’mizin değerli büyükleriyle bir araya geldim.

   Sohbetin en geniş kısmı tabi ki yine Düzce’ydi.

   Birçoğumuz bilmez ve hatta zaman zaman bu insanları acımasızca eleştirmeye de kalkarlar ama her biri Düzce için birçok konuda zamanında ellerini taşın altına koyan insanlardı.

   Ve gördüm ki yine bu kentin sorunlarını konuşuyor ve yine bu kenti tartışıyorlar.

*

   Laf döndü dolaştı Muncurlu’daki Devlet Hastanesine geldi. Düzce sevdalısı olarak bilinen eski siyasetçi ve iş insanı Ragıp Gökesaoğlu, “Gel seni oraya bir götüreyim de ne yapılacak yerinde öğren istersen” deyince, sevgili Murat Özsoy’u da yanımıza alarak Muncurlu’daki hastaneye doğru yola koyulduk.

   Ragıp abi yolda, hastanenin kurulması için nasıl çaba harcadıklarını ve randımanlı olarak değerlendirilememesinden ötürü yaşadığı üzüntüyü anlatırken, yeni projeyle neler yapılacağını da tek tek izah etmeye çalıştı.

*

   Hastaneye vardığımızda bizi Hastane Müdürü Onur Temel karşıladı.    

   Müdür bey bir taraftan hastaneyi gezdirirken, bir taraftan da yapılacakları anlattı.

   Hastanenin bir bölümünde halen Fizik Tedavi Hizmeti devam ediyor. Ama yakın bir zamanda atıl olan yerler de Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak devreye girecek. Çocuk ve yeni doğan yoğun bakım olarak tekrar tadilat projesi yapılacak. Doğumhane de oraya taşınacak.

   Hastane binası bu işler için çok uygun.

   Tabii daha sonra genç, yetenekli ve tuttuğunu koparan bir müdür olarak tanıdığım Sağlık İl Müdürü Yasin Yılmaz’ı arayarak bu projenin ne zaman hayata geçeceğini sordum. Yasin bey bana “6 ila 8 ay gibi bir sürede tamamlanması lazım abi. Tabii biz daha kısa sürede hayata geçirmeye çalışacağız” dedi ve öte yandan da Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in bu konuda nasıl çaba sarf ettiğini de anlattı.

   Evet.. Bina güzel.. Her şey yerli yerinde.. Bence çok olumlu bir adım..

   İlimizdeki muhalefet partilerinin temsilcilerinin de bu konuya olumlu yaklaşacağından hiç kuşkum yok. Zaten biz Düzceliler’e yakışan; olumlu ve güzel gelişmeleri desteklemektir.

   Şehrimiz böyle böyle gelişir.

HALK EKMEK

   Bir olumlu gelişme de; vatandaşların ekmeğe indirimli bir şekilde ulaşması için yapılması düşünülen ve artık imalatına geçilen Halk Ekmek Büfeleri..

   Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan Düzce Belediyesi Halk Ekmek Satış Büfelerinin son halini inceleyen Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü basına bir açıklama yaparak, Belediye Meclisinde bu konuda karar aldıklarını söyledi. Özlü, insanların yürüyerek kolayca ulaşabileceği ve otobüs duraklarına yakın yerlere konulacak Halk Ekmek satış noktalarında ekmekleri maliyetine halka ulaştıracaklarını ifade etti.

   Ekmeği Düzceli fırıncılara ürettireceklerini belirten Başkan Özlü, böylece fırınları da mağdur etmeyeceklerini dile getirdi. 

   Halk Ekmek Büfeleri ilk etapta beş ve daha sonra ihtiyaca göre bir beş adet daha yerleştirilerek, 10 noktada hizmet verecek.

   Bu konuda atılan adımı da destekliyor, Başkan Özlü ve meclisimizi tebrik ediyorum.

BAHÇEŞEHİR’DEKİ GÜREŞ SAHASI

   Biliyorsunuz; önceki belediye yönetimi tarafından Bahçeşehir’e bir güreş sahası yapıldı. Yılda bir gün kullanılan güreş sahasını o civarda oturan vatandaşlar hiç istemedi.

   Doğrusu ben de bu yatırımı doğru bulmamıştım.

   Çünkü; yılda bir gün kullanılacak bir saha için kullanılan böylesi güzel bir yer ziyan edilemezdi. Başka bir alana yapılabilirdi. Bunu yazılarımda dile getirmeye çalıştıysam da, zamanın Belediye Başkanı Mehmet Keleş bey beni sanırım yanlış anlayıp, “Ata sporumuz güreşe mi karşısınız?” gibi gereksiz bir tepki koyarak, inşaata devam etti. Sonunda güreş sahası hizmete açıldı. Ve dediğimiz gibi de yılda sadece bir gün kullanıldı.

   Başkan Faruk Özlü vatandaşın sesine kulak verdi ve başka bir yerde değerlendirilmek üzere çelik konstrüksiyonları söktürttü.

   Orada ikamet eden vatandaş da bunu çok olumlu karşıladı. 

   Ancak; tamamı beton olan zemin kısmı orada öylece kaldı.

   Şimdi vatandaş, “Ne olacak burası böyle?” diye soruyor. Ve her ne planlanıyorsa bir an önce gerçekleştirilerek, orada öylece kalan o çirkin görüntüden kurtulmak istiyorlar.

   Haberiniz olsun.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.