BIRAKIN CAMBAZLIĞI!

 • 16.11.2021
 • (5)

   “Siyasetçi bir cambazdır.. Dengesini söylediklerinin tersini yaparak bulur” demiş, Fransız yazar Maurice Barres.

   Bana göre de siyasetçi; (HER NE KADAR İSTİSNALARI OLSA DA) bugün savunduğunu yarın eleştirebiliyor!. Dün eleştirdiğiyle, yerden yere vurduğuyla kol kola girip işbirliği yapabiliyor!.

   Mesela; devasa sorunları görmezden gelirken, hiç olmayacak, hiç de gündeme gelmeyecek bir konu gündemde yer buluyorsa, oradan tutturuyor ve oradan yürümeyi yeğliyor!.

   Hele ki biraz da vatandaş gaza gelip arkasında duruyorsa, işte o zaman değmeyin keyfine!..

   Bunu sadece genel siyasette değil, ne yazık ki yerel siyasette de görebiliyoruz!

*

   Bence; Düzcemiz’de de son zamanlarda büyük sorunlar göz ardı ediliyor!

   Manşetlerde yer almıyor..

   Siyasetçiler yeterince dillendirmiyor..

   Yani Düzce’nin gündeminde kentin önemli sorunları tartışılması gerekirken, bambaşka konularla uğraşıyoruz,  iyi mi!

*

   Mesela; hava kirliliği!.

   Hani şu an kamuoyunda, orada-burada pek tartışılmasa da, insanları daha magazinsel konular üzerinde tartıştırmak her ne kadar daha kolay olsa da, bence çok ciddi ve bir o kadar da önemli bir sorunumuz!

   Başkan Faruk Özlü bu konuda ciddi adımlar attı ama çözüm noktasında ne kadar mesafe kat ettik ve atılan adımlar ne kadar fayda etti acaba?

   Denetimler ne derece yeterli oluyor?

   Sadece denetimle çözülecek mi bu sorunumuz?

*

   Mesela mesela; otopark sorunumuz!.

   “Otopark” deyip burun kıvırmayın sakın!

   Şu an boş arazilerde hizmet veren özel otoparkların yerlerine, çok değil 3-5 sene sonra binalar yapılırsa, nereye park edecek bunca araç? Hiç düşündünüz mü?

   Yetkililer bu konuda bir çalışma yapıyor mu?

   Muhalefet bu konuya kafa yoruyor mu?

*

   Ve mesela; hastanelerimiz, doktorlarımız yeterli mi?

   Trafiğimiz ne durumda?

   Bu kadar mı diyeceksiniz ama şimdilik yetmez mi?

*

   Ve ve ve tabii, öyle ya bakın ben bile unutuyordum. Nasıl da unutturdular kendilerini! Hani bir de bizim milletvekillerimiz vardı değil mi?

   Sahi onlar nerede?

   Düzce’deki muhalefet partileri yetkilileri, milletvekillerinin nerede olduklarını sormak yerine, onları da görmezden gelmeyi mi tercih ediyorlar acaba?

*

   Gelelim yazımın en başına; “Siyasetçi bir cambazdır” demiş ya Fransız yazar.

   Ancak son zamanlarda görüyoruz ki; sadece siyasette değil her alanda cambaz çok!

   Ben de son söz olarak diyorum ki; kentimizin bu kadar önemli sorunları dururken, bırakın artık cambazlığı da önemli konulara odaklanın!

   Çünkü; söz konusu Düzcemiz’in geleceğiyse eğer, öncelikle bu konular gündemin en üstünde yerini almalı!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • hüseyin çelik
  hüseyin çelik
  18.11.2021 23:09

  sayın maradit gerçekten tebrik ederim düzcenin onca sorunu dururken bir kavşak tartışması yapılıyor neden kardüzden efteni tabiat parkı kurugöl ilçelere osb trafik park sorunu yarım kalmış yatırımlar egitim konusu hava kirliligi bunun gibi birçok sorun varken muahalefet siviltoplum yine gündemin peşinde koşuyor düzce halkı düzceye yapılan yapılmayanları görmeli takdir etmek enson iş düzceye deger katacak yatırım yapacak sorunları çözecek her yönetici iş adamına düzcenin kavşakları ismi bulunur

 • Düzceli..
  Düzceli..
  17.11.2021 11:32

  Sayın Maradit, Ciddi adım atılacaksa, Organize çevresindeki köylerin doğal gaz talepleri duyulsun.. Vatandaşın mülkünü zorla alıp sanayiciye vermenin neresi kamusal. Trafik konusunda bu kadar sözde proje adı ile kavşak, köprü, alt geçit çalışmasında tek bir tane seçin, bak burası trafiği rahatlattı diyebilir miyiz.. Çoban dalçıka harcanan parada, kocaman bir hayal kırıklığı.. Hep söylerim, Üniversiteleri açarız ama bilimi öteleriz.. Düzce’de ovanın geçen otoyol ve Bolu dağı tüneli örnek..

 • Düzceli..
  Düzceli..
  17.11.2021 11:21

  Hava kirliliği konusunda ciddi adımlar mehteran adımlarla mı ki.. Nasıl ciddiyiz ki, hava kirliliği konusunda, sayın başkan Düzce gibi bir coğrafyada, organizeyi, fındık, ve kavak tarlalarına doğru büyütmeyi konuşuyor, “ onlar tarım alanı değil mi ki “ .. Yeni sanayi, artı bir çevre ve hava kirliliği getirmeyecek mi.? Daha iki ay önce yerel basın sanayicinin işçi bulamadığından bahsediyordu.. Yeni sanayici, yeni bir göçe sebep olmayacak mı.?

 • F Sönmez
  F Sönmez
  17.11.2021 08:05

  Hava kirliliği konusunda ''Garp Cephesinde Yeni Birşey Yok'' başlıklı açıklamamızla çözüm önerilerimizi açıklamıştık. Düzce yeniden parklarına kavuştu. Kimine eksik . kimine fazla gelebilir. Yıllardır işgal ve peşkeş çekilmesine, yasal olmayan yapılaşmaya gıkı çıkmayanlar karalama yarışına giriyor. Birçok alanda bu cambazlıkları görüyoruz. Kolay ve ucuz. Kalemine sağlık.

 • F Sönmez
  F Sönmez
  17.11.2021 07:49

  Siyaset oy avcılığına dönüştü. Son yıllarda artsa da eskiden de böyleydi. Eleştiri mi karalama mı. Eğer siyasetçi kendi çözümünü sunmadan sadece eleştiri yapıyorsa bu karalamadır. Kolaydır ve her zaman herkes yapabilir. alıcısı da boldur. O kötü, o zaman ben iyiyim. Hava kirliliğini önleme konusunda il çevre kurulu kararlarının bir işe yaramayacağını hep birlikte göreceğız. Şimdiye kadar yapılmayan denetimlerin ciddiyetle yapılması durumunda belki bir nebze iyileşme olur.