KIZILAY’IN ARACI

 • 6.10.2021
 • (3)

   Kızılay’ın kan alma aracı, hemen herkesin bildiği gibi Anıtpark’ın hemen girişinde vatandaşlardan kan alıyordu.

   Geçtiğimiz hafta içinde duyarlı bir kaç okurumuz bu aracın bulunduğu yerden kaldırıldığını söyledi.

   Ben de kendilerine durumu araştıracağıma dair söz verdim. 

*

   Ardından Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli’yi arayarak bu durumla ilgili bilgi istedim.

   Hüdaver beyin aynı zamanda Kızılay Düzce Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu düşünerek, “En net bilgiyi kendisinden alabilirim” diye düşündüm.

   Hüdaver bey bana, aracın bulunduğu yerde bir inşaat devam ettiğini ve müteahhit firmanın inşaat çalışmasına engel olduğunu belirttiğini, bu nedenle Kızılay’a AVM’nin arka tarafındaki alan için yer gösterildiğini anlattı.

   Hüdaver Gösterişli’nin anlattığına göre; Kızılay Düzce Şubesi, gösterilen alanı beğenmemiş. O yüzden geçici olarak belediye meydanında kan almaya devam edeceklermiş.

   Kendisine soruyorum; “Peki sonuç.. Sonuçta ne olacak Hüdaver bey? Kan alma aracını Belediye meydanına geçici olarak yerleştirdik, diyorsunuz.. Ya sonra???”

   Cevap veriyor; “2-3 gün içinde çözeceğiz Fatih bey..”

   En son Pazartesi günü için beni arayacağını belirtiyor ve kapatıyoruz telefonu..

*

   Günlerden Salı..

   Ne arayan var, ne soran!.

   Başka bir işimle ilgili Belediyeye uğruyorum. “Gelmişken Başkan Yardımcısı Hüdaver beye de kapıdan bir ‘merhaba’ diyip durumu sorayım bari” diyorum.

   Gerçekten kapısından bir “merhaba” diyerek selam veriyorum Sayın Gösterişli’ye.

   Ve sonra “Hüdaver bey, hani ne oldu Pazartesi günü bana geri dönüş yapacaktınız. Bugün Salı. Bana son durum hakkında bilgi verin ki, ben de okuyucularımı aydınlatayım..” diye sitem ediyorum.

   Fakat Başkan Yardımcısı Hüdaver beyin o an ayaküstü anlattıklarından net bir sonuca ulaşmak mümkün görünmüyor, ne yazık ki!!!

*

   Sonrasında daha ayrıntılı bir şeyler öğrenmek için Belediye Başkanı Faruk Özlü ile görüşüyorum.

   Başkan Özlü anlatıyor;

   “Bakın Fatih bey. Kan alma otobüsü biraz görüntüyü bozuyor. Kızılay’ın kan alma aracı aslında ilçeler içindir. Aracın o an bulunduğu yerin hemen arkasında zaten binaları var. Oradan da kan alabiliyorlar. Biz yine de araç için AVM’nin arkasında yer gösterdik kendilerine, istemediler.”

   Özlü’ye bu işi nasıl çözebileceklerini de soruyorum, hemen cevaplıyor; “Fatih bey; merkezi yerlerimizdeki işyerlerimizden kan alma merkezi için beğendikleri bir dükkan istesinler, hemen verelim. Ve hatta hatta belediye binasının giriş katından da, meydana cepheli bir yer verebiliriz, tabi isterlerse. Kızılay bizim için çok önemli..”

*

   Sonuçta şimdi top Kızılay Düzce Şubesi’nde..

   Kızılay’ın yöneticileri, bu olayı sorun olarak görüyorlar mı, görmüyorlar mı bilemiyorum.

   Bize kadar geldiğine göre; belli ki sorun olarak konuşuluyor, sosyal medyada ve basında haber olarak da yer alıyor.

   Yani özetle; konu direk Kızılay’ı ilgilendiren bir konu ama herkes konuşuyor, nedense onlarda “tık” yok!!!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzceli
  Düzceli
  17.10.2021 23:02

  Fatih bey! Düzce’de bir çok okulun onarımını yapmayan özel idare bir vali yardımcısının lojmanına 200 bin TL harcıyor, diğer lojmanların biri atılan diğerinde de 15 ay önce tayini çıkan eski vali Yardımcısı tarafından işgal edilirken. Daha 100 bin de harcayıp eşya alacak devlet kesesinden aylık 10 bin liraya da makam aracı kiralıyor. Bunları bir yazsanız da Düzcelinin parası Düzce’nin çocuklarına harcansa

 • Düzceli..
  Düzceli..
  11.10.2021 01:15

  Fatih bey, üç ay içinde iki büyük depremi yaşamış bir kentiz.. Kızılay o dönem, şahsi görüşüm sınıfta kalmıştı.. Eksikleri görülmüş zaman içinde belki giderilmiştir diyeceğim ya.. Kızılay kuruluşundan beri özerk bir kurum statüsünde veya görünümündeydi.. Son gelinen noktayı biraz araştırsanız, bizde bilgilensek.. Son dönemde özerk yapısının örselendiği ve beş şirkete bölünerek satışa hazırlandığı görülüyor..