Her şakada bir gerçek payı!

  • 2.04.2021

   Pusula Gazetesi bir haber yayınlayarak, haberin altına 1 Nisan dolayısıyla şaka olduğunu yazmış.

   Haberde; Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in tekrar AK Parti’den aday olabileceği belirtilmiş.

   Şaka-maka, haber büyük ilgi gördü tabi..

*

   Pusula şaka-haberinin bir kısmında Keleş’in sözde ifadelerine de yer vermiş.  

   İsterseniz bu ifadelere şöyle bir bakalım;

   “Keleş'in ‘Belediye'de yarım kalan işlerim oldu. O işleri bitirmek istiyorum. Benim yerime gelenler maalesef eserlerimi tek tek yakıp yıktılar. Resmen benden intikam almak için eserlerimi ortadan kaldırıyorlar. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.

   Bana kimin dost, kimin düşman olduğunu attan düşünce anladım. Belediye başkanı olduğum zaman bana yapılanın aynısını bende yapacağım. Kısasa kısas olacak’ şeklinde konuştuğu ifade edildi.

   Not: Bu bir 1 Nisan şakasıdır.” 

*

   “Her şakada bir gerçek payı vardır” derler.

   Sanırım, meslektaşımız Mustafa Armutçu aslında, şaka yapıyormuş gibi yapıp bazı söylentileri de kaleme almış gibi sanki!

*

   Eee Burası Düzce, siyasi kulislerde herkes her şeyi konuşur. Biz de duyuyoruz tabi, Mehmet Keleş’in aday olabileceğini ve hatta bazı gazetecilerle, belediyeden bazı isimlerle, bazı işadamlarıyla dirsek temasında bulunduğunu ve hatta hatta belli bir yol haritası bile çizildiği kulağımıza geliyor..

   Doğrudur veya sadece dedikodudur orasını bilemem ama Mehmet beyin muhalefet partilerinden birinin il başkanıyla görüştüğünü ve ona tecrübelerini aktarıp, kılavuzluk ettiğini bile duyuyoruz..

   Yukarıda belirttiğim gibi amaç; daha iyi bir Düzce’yse, yani memlekete hizmetse asıl hedef, her isteyen aday olabilir, temaslarda bulunabilir, yol haritaları belirleyebilir.

*

   Elbette Mehmet bey de, herkes gibi adaylığı düşünebilir tabi ama Pusula’nın şaka-haberinde yazdığı gibi, “Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner” veya “kısasa kısas” gibi düşünüp intikam almaksa niyet, vah Düzce’nin haline, derim ben..

   İnşallah, şakanın bu kısmında gerçek payı yoktur, diyorum ve yazımı şaka üzerine yazılmış güzel bir fıkrayla bitirmek istiyorum.

**

   Adamın biri iş başvurusunda bulunmuş.

   Görüşmeye çağırmışlar; görüşme esnasında yönetici sormuş;

   – Peki beklentilerin ne? Seni ne tatmin eder?

   Arkadaş saymaya başlamış;

   – Öncelikli olarak bir araba istiyorum, ayrıca şu anda bulunduğum dairenin kirası biraz fazla onu da şirketin karşılaması iyi olur, maaş olarak da 3 bin dolardan aşağı çalışmam…

   Şirket yöneticisi adamı dinlemiş ve;

   – Biz sana son model bir Cherokee ve Tarabya’da bir villa vereceğiz, ayrıca bizim bu pozisyonumuz için planladığımız maaş 6 bin dolardı, demiş.

   Bizim elemanın gözleri fırlamış;

   – Şaka yapıyorsunuz, demiş.

   Şirket yöneticisi yapıştırmış;

   – Önce siz başlattınız…

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.