Bulundu ve Yok Oluyor belgeseli izleyiciyle buluştu!

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ceyhan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Bulundu ve Yok Oluyor” başlıklı belgesel film gösterimi, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Bulundu ve Yok Oluyor belgeseli izleyiciyle buluştu!
25.03.2022 - 13:14
Haber Merkezi

   Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmi Aksoy’un Düzce Elmacık Dağı’ndaki bilimsel çalışmalarından ve keşfettiği endemik türlerden kesitlerin yer aldığı belgesel film beğeniyle takip edildi.

   Katılımcılar; yönetmenliğini Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ceyhan, yönetmen yardımcılığını ise Arş. Gör. Korhan Topcu’nun yaptığı belgeselin, doğanın ve ekosistemin korunması konusunda farkındalık oluşturduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

   Yönetmen Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ceyhan ise Prof. Dr. Necmi Aksoy’un, 20 yıllık akademik çalışmalarının ve yaşamını bu çalışmalara adamasının kendilerini çok etkilediğini söyleyerek, Düzce çevresindeki doğanın yok oluşuna dikkat çekmek için bu belgesel filmi oluşturduklarını sözlerine ekledi.

   Programın sonunda filmde emeği geçenlere Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.