“Zorla Güzellik” adlı kişisel sergi ziyaretçilerini bekliyor

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Esra Oskay’ın ‘’Zorla Güzellik’’ adlı sergisi, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müfide Kadri ve Mihri Müşfik Sanat Galerilerinde sanatseverlerle buluştu.

“Zorla Güzellik” adlı kişisel  sergi ziyaretçilerini bekliyor
24.11.2023 - 12:58
Haber Merkezi

   Serginin açılışına, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk, Doç. Dr. H. Esra Oskay ile davetli konuklar ve akademik personelimiz katıldı.

   “Zorla Güzellik” sergisi, gelecek zamana dair vaatlerin sunulduğu 3D mimari görsellerde ima edilen hayatın imgeleriyle, bu imgelerin ardında inşa edilmekte olan kentleri kavramaya çalışıyor. Sergi; bilgisayarda tamamlanmış hali hayal edilen 3D konut projelerinin görsel dili, her şeyin planlı ve temiz köşelerle tasarlandığı bir peyzaj düzenlemesinin mekânında, farazi konutların ardından sızan manzaralarının şimdiki zamanında, stock görüntülerden toplanmış bir kentli nüfusun boş zamanının yavaş ritmi içinde yaşadığı bir ütopyayı gösteriyor.

   “Zorla Güzellik” sergisi, 8 Aralık 2023 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.