Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik ve Fütüristik Görsel Tasarım Konuşuldu

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından düzenlenen “Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik ve Fütüristik Görsel Tasarım” adlı workshop, çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik ve Fütüristik Görsel Tasarım Konuşuldu
13.03.2023 - 17:31
Haber Merkezi

   Dünya genelinde yapay zeka ve sanal gerçeklik teknolojileri alanlarında yaşanan hızlı gelişmeleri yakından takip etmek ve teknolojik yenilikleri kullanarak yeni fikirler üretmek amacıyla düzenlenen programda, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden Öğr. Gör. Dr. Hüseyin Baran davetli konuşmacı olarak yer aldı.

   Yapay zeka algoritmaları, derin öğrenme, yapay sinir ağları, makine öğrenmesi ve sanal gerçeklik ortamında modelleme konularında önemli bilgilerin paylaşıldığı programda ayrıca, sanal gerçeklik ve yapay zeka teknolojilerinin birleştirilmesiyle oluşturulabilecek yenilikçi görselleştirme yaklaşımları hakkında da değerlendirmelerde bulunuldu.

   Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerinin de katılım gösterdiği etkinlik, öğrencilerin Midjourney yapay zeka görselleştirme programında Peyzaj Mimarlığı alanıyla ilgili görseller tasarlamalarıyla sona erdi.

   Önümüzdeki günlerde, etkinlik süresince katılımcılar tarafından ortaya çıkarılan görsellerden oluşan bir dijital serginin izleyicilerin beğenisine sunulması da planlanıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.