İkinci bir pompa devreye girecek

Dün akşam saatlerinde Uğur Suyun'da oluşturulan yeni su alma regülatörünün devreye alınması ile Düzce'ye gece saatlerinde su ulaştı. Yaşanan basınç problemleri üzerine Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Suyun tasarruflu kullanılması gerektiğini söyleyen Su ve Kanalizasyon Müdürü Murat Gülmez, Uğur suyundaki yeni oluşturulan su alma hattına ikinci bir pompa kurulacağını bildirdi.

İkinci bir pompa devreye girecek
1.07.2022 - 16:15
Güncelleme 2.07.2022 - 14:18
Haber Merkezi
4

   Düzce'de hafta başından itibaren yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle Beyköy'de bulunan Uğur Suyu Ana Su Alma Hattına giden yol çökerek su şebekesinin de kaybolmasına neden olmuştu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla Düzce Belediyesine ait tüm birimler kenetlenerek yeni bir su alma regülatörü kurdu. 72 saatlik çalışmanın ardından dün akşam vanalar açıldı ve gece saatlerinde su şehre ulaştı.

Lütfen suyumuzu tasarruflu kullanalim

   Su kaynağında şuana kadar bir sıkıntı olmadığını, her şeyin planlandığı gibi gittiğini aktaran Gülmez; "Daha uzun zaman alacak bir işi ekip ruhu ile birlikte durmadan çalışarak çözmeye çalıştık. Arkadaşlarımız 3 gün uyku uymadı diyebilirim. Ancak suyun şehre ulaşması ile birlikte binaların depoları dolmaya başladı. Lütfen suyu ihtiyacımız kadar kullanalım.  Bu süreçte su alamayan haneleri düşünerek ona göre hareket edelim" şeklinde konuştu.

İkinci terfinin inşasina başladik

   Bazı bölgelerde su sıkıntısının devam etmesinin nedenini açıklayan Su ve Kanalizasyon Müdürü Murat Gülmez; "Oldukça zahmetli bir çalışma sonucunda şehrimize tekrar içme suyu tedarik etmiş bulunmaktayız. Bu birinci terfi olup kapasitesi 1750 m3 saat. Bizim tüm kent ihtiyacımız 2500 m3/saat. Aradaki 750 m3/saat'lik açıktan dolayı basınç problemi oluşabilmektedir. 2. terfinin inşasına başladık. Yarın onu da devreye alıyoruz. Yarın akşam üstü tüm bu sorunlar halledilecektir" şeklinde konuştu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • İsmail
  İsmail
  3.07.2022 18:17

  Sınıfta kaldın düzce belediyesi

 • ATOM HOCA
  ATOM HOCA
  3.07.2022 16:17

  Demekki neymiş koskoca bir şehrin istanbul caddesi senelerdir milyonlar harcanıp sonuç alınamayacağına şehir planlanırken bazı öngörüler olması gerekiyormuş! Yönetmek öngörmeyi gerektiriyormuş ne olursa olsun bir birim şirket belediye devlet ne yönetirsen yönet öngörülü olmak gerekiyormuş... Belediye ye afet yüzünden kızmak mantıksız kızılacaksa bu tarz durumlar için bir b planı olmadığı için kızılmalı yoksa 6 gün oldu şu anda 1 km den fazla yıkılmış bir yol koca bir hattın yenilenmesi zor

 • Ramiz
  Ramiz
  2.07.2022 13:42

  Alternatif hatlar oluşturulması lazım tek bir regülatöre tek bir hatta bağlı kalmamalı koskoca Düzce

 • Hamdullah sever
  Hamdullah sever
  2.07.2022 10:19

  Yuksek kesimlere yani kalici konutlara su gelmedi sebebi nedir hersey allahtan buda şükür bizde suyu bekliyoruz k.konutlara su nezaman gelir