Acil Durum ve Afetlerle İlgili Farkındalık Artırıcı Eğitim

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde gerçekleştirilen “SBMYO Öğrencilerinin Çevre Bilinci Eğitimi ve Eğitim Sonrası Farkındalıklarının Ölçülmesi, Çevre Kalite ve Sağlığının Arttırılmasının Hukuki ve Toplumsal Yansımaları” başlıklı Bilimsel Araştırma Projesi’nin dördüncü eğitimi tamamlandı.

Acil Durum ve Afetlerle İlgili Farkındalık Artırıcı Eğitim
27.12.2023 - 11:47
Haber Merkezi

   Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Cihan Metin ile Nefise Yıldız’ın konuşmacı olarak katıldığı eğitimde; deprem, yangın ve sel gibi acil durum ve afetler başta olmak üzere, afetler öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılacaklarla ilgili farkındalık artırıcı bilgi ve AFAD’ın konu hakkındaki uygulamaları anlatıldı. 

   Türkiye genelinde ve Düzce özelinde hazırlanan planlar ve politikaların da aktarıldığı etkinlikte, ayrıca öğrencilerin bireysel olarak ve yakın çevrelerinde neler yapabilecekleri konusunda detaylı açıklamalar yapıldı.

   Program, konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesiyle son buldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.