Cumhuriyet’in 100. Yılında Eğitim Konusu Tüm Yönleriyle Ele Alındı

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Cumhuriyet’in 100. Yılında Eğitim” adlı panel, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda, gerçekleştirildi.

Cumhuriyet’in 100. Yılında Eğitim Konusu Tüm Yönleriyle Ele Alındı
25.10.2023 - 17:32
Haber Merkezi

   Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Düzce TED Koleji öğretmenleri ve öğrencileri ile Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

   Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayarak sözlerine başladı. Her şeyi göze alan ve hiçbir yerden destek görmeden milletimizin fedakarca mücadelesi sonunda Cumhuriyetimizin bugünlere geldiğini belirten Prof. Dr. Mustafa Koç, bugünden yapacağımız çalışmaların da gelecek yüzyıllar için belirleyici olduğunu vurguladı. Değişmeyen tek şeyin öğretmenlerin niteliği ve öğrencilerinin kalbine dokunma becerisi olduğunu dile getiren Prof. Dr. Mustafa Koç, programda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

  Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç Düzce Üniversitesi’nin, Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında yoğun bir program uyguladığını ifade etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ülkemizi sağlam zemine oturttuğuna ve ileriyi görerek Cumhuriyeti kurduklarına dikkat çeken Prof. Dr. Genç, Cumhuriyetimizin gelişimini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

   Bu coğrafyada ayakta durmanın kolay olmadığını belirten Prof. Dr. İlhan Genç, her alanda idealist olmamız gerektiğinin altını çizdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere hitaben, “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!” sözünün önemine değinen Genç, eğitim-öğretim birliğinin Mustafa Kemal’in en önemli hamlelerinden biri olduğuna işaret ederek onları saygı ve rahmetle andı.

   Açılış konuşmalarının sonrasında programın panel bölümü gerçekleştirildi. Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aslıhan Kuyumcu Vardar’ın moderatörlüğündeki programda; Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Taner Atmaca “Öğretmenlik Mesleğinin Toplumsal Yönü ve Değişimi", Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feyzullah Şahin “Dünden Bugüne Özel Eğitim”, Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yahya Aydın “100 Yılda Cumhuriyet, Roman ve Eğitim” ile Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Beyhan Bayrak ise “Cumhuriyetten Günümüze Eğitimde Felsefi Yönelimler” başlıklı sunumlarını katılımcılarla paylaştı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar