Düzce Üniversitesi’ne Antalya Bilim Festivali’nde Yoğun İlgi

Düzce Üniversitesi Kepez Belediyesi tarafından, bilimi sevdirmek, ülkemizin bilim ve teknoloji alanında yaptığı güzel çalışmaları duyurmak amacıyla düzenlenen Antalya Bilim Festivali’ne (BİLİMFEST) katıldı.

Düzce Üniversitesi’ne Antalya Bilim Festivali’nde Yoğun İlgi
19.10.2023 - 17:23
Haber Merkezi

   Antalya Bilim Festivali’nin açılış programına; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan katıldı.

   Antalya Bilim Festivali’nde Düzce Üniversitesi’ni; Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Araştırma Dekanlığı’ndan Öğr. Gör. Bahar Sancar, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Berkant Yılmaz ve Öğr. Gör. Oğuzhan Duman ile Düzce Üniversitesi öğrencileri temsil ediyor.

   2023 TEKNOFEST Orta İrtifa Roket Yarışması’nda Türkiye 2.liği bulunan Düzce Üniversitesi’nin, akademik bilgi birikimiyle ürettiği ve geliştirdiği roketi de sergileniyor. Aynı zamanda Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (DAGEM) ürünleri, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin tarımsal atıkların geri dönüşümünden elde ettiği ürünler, Orman Fakültesi’ndeki doğal taşlar ile yaban hayvanları da ziyaretçiler tarafından ilgi ve beğeniyle takip ediliyor. Düzce Üniversitesi’nin alanda yaptığı deneysel çalışmalar da katılımcı öğrencilerin dikkatini çekiyor.

   Antalya Bilim Festivali’nde; Times Higher Education'ın yaptığı 2023 Dünya Üniversite Sıralamaları'nda (World University Rankings 2023) Düzce Üniversitesi’nin, ülkemiz üniversiteleri arasında “Fen Bilimleri” alanında birinci, “Mühendislik” alanında da devlet üniversiteleri arasında yine birinci sırada yer aldığı; yine Times Higher Education'ın yaptığı ve son 50 yıl içerisinde kurulan dünyadaki en iyi üniversitelerin sıralandığı 2023 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda (Young University Rankings 2023) ülkemizde devlet üniversiteleri arasında birinci olduğu bilgisi de katılımcılarla paylaşılıyor. TEKNOFEST’te üst üste 5 birincilik kazanan Düzce Üniversitesi’nin bilim ve teknolojideki başarılarından da söz edilerek nitelikli eğitimi vurgulanıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.