Düzce Üniversitesi TÜRKSAT’ın Düzenlediği Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nda

Düzce Üniversitesi, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü (TÜRKSAT) tarafından Ankara ATO-Congressium’da düzenlenen Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’na katıldı.

Düzce Üniversitesi TÜRKSAT’ın Düzenlediği Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nda
19.10.2023 - 17:10
Haber Merkezi

   Çalıştayda Düzce Üniversitesi’ni; Doç. Dr. Murat Bulut, Doç. Dr. Selman Kulaç, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Duman, Dr. Öğr. Üyesi Mert Kılınçel ve Dr. Öğr. Üyesi Enes Aslan temsil etti.

   İki gün süresince devam eden çalıştayda; Türkiye’nin küp uydu deneyimleri, takım uydular, uzay durumsal farkındalık ve tehditler, yeni uzay kavramı ve gelecek öngörüleri, uzay hukukunda güncel gelişmeler, fırlatma konseptleri ve teknolojileri gibi daha birçok konuda oturum ve paneller gerçekleştirildi.

   Çalıştayda Düzce Üniversitesi tanıtım standında, akademisyenler ve öğrencilerin geliştirdiği bilimsel çalışmalar ve akademik sıralamalar ziyaretçilerle paylaşılarak, TEKNOFEST’te üst üste 5 birincilik ödülü kazanan Düzce Üniversitesi’nin katma değerli projeleri takdir topladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.