Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Düzce Üniversitesi’nde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen başkanlığında Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Engelsiz Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
21.09.2023 - 17:11
Haber Merkezi

   Toplantıya; Düzce Üniversitesi Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Engelsiz Üniversite Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Özak ile Daire Başkanları ve idari personeller katıldı.

   Toplantıda, Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören özel gereksinimli öğrencilere yönelik mevcut durum değerlendirilerek farkındalık çalışmaları ile düzenlenmesi gereken faaliyetler planlandı. Bu kapsamda Fakülteler ve Yüksekokulların tüm özel gereksinimli bireylere yönelik fiziksel ve öğretimsel uyarlamaları yapılarak daha erişilebilir hale getirilmesine ilişkin yol haritası oluşturuldu.

   Düzce Üniversitesi’nin özel gereksinimli bireylere yönelik daha erişilebilir ve daha kapsayıcı bir eğitim ortamı olması amacıyla yapılması gerekenlere ilişkin bir çalıştay düzenlenmesine karar verildi. Ayrıca YÖK Engelsiz Bayrak Ödülleri kapsamında 2024 yılı başvuruları için ilgili düzenlemelerin yapılması da planlandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.