Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Bölgenin Sağlık Üssü

Sunduğu nitelikli sağlık hizmeti ile giderek büyümeye devam eden Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, 2023 yılında da bölgesinin sağlık üssü oldu.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Bölgenin Sağlık Üssü
10.01.2024 - 17:44
Haber Merkezi

   Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, 2023 yılında yaklaşık 465 bin ayaktan, 30 bin yatan, 19 bin günübirlik ve 183 bin acil olmak üzere toplam 700 bine yakın hastaya tedavi hizmeti verdi. Düzce’de en çok acil vakayı kabul eden Çocuk Acil Servisi, 2023 yılında 7 gün 24 saat hizmet verir duruma getirildi. Tadilattan geçirilerek kapasitesi arttırılan Çocuk Acil Serviste bir yılda 66 bin çocuğa hizmet verildi.

140 Bin İl Dışından Hasta Başvurdu

   Düzce’den, bölgeden ve ülkemizin her bölgesinden vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi; başta Zonguldak, İstanbul, Sakarya, Bolu olmak üzere şehir dışından yaklaşık 140 bin başvuru aldı. 

Yenilenen Yoğun Bakım ve Servislerle Hizmet Kapasitesi Arttırıldı

   Artan hasta ihtiyacını karşılamak, Düzce ve bölgesine daha nitelikli sağlık hizmeti sunmak adına hasta katları tadilatta alındı.  Yenilenen yataklı servisler ile yatak kapasitesi 333’e ulaştı.  Açılan 5 yataklı Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi ve 6 yataklı Solunum Yoğun Bakım Ünitesi ile Yoğun Bakım Ünitesi yatak kapasitesi arttırdı. Bakıma alınan Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi ile Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Üniteleri ise 2023 yılında günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun hale getirildi. 

Bir Yılda 20 bin Operasyon

   En son teknolojinin kullanıldığı, modern donanımlı ameliyathanelerde bir yılda 20 bin hastaya uzman öğretim üyeleri ve sağlık personelleri tarafından başarılı operasyonlar gerçekleştirildi. 2023 yılında yaklaşık bin 400 bebek, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde dünyaya gözlerini açtı. 

   Son teknolojik gelişmeler ışığında en güncel uygulamaları hayata geçiren Endoskopi Ünitesi’nde ise 18 binden fazla endoskopi, kolonoskopi, ERCP ve Bronkoskopi işlemi yapıldı. Bilgi teknolojileri altyapısı ve güçlü kadrosu ile bölgede öncü olmaya devam eden Kardiyoloji Anabilim Dalı bünyesindeki Anjiyografi Laboratuvarında 5 bin 500 girişimsel işlem gerçekleştirildi. 

Çocuk ve Erişkin Hastaların Kanser Tedavisi ile İl Dışı Sevklerin Önüne Geçildi

   Kanser tanısı almış olan hastaların takip ve tedavilerinin planlandığı Günübirlik Onkoloji Ünitesi’ne, 2023 yılında 23 binden fazla hasta başvurdu. Erişkin hastalarının yanı sıra Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde açılan Çocuk Kemoterapi Ünitesi ile il dışı sevklerin önüne geçildi.  Çocuklar için izole, sakin ve modern bir ortamda planlanan Kemoterapi Ünitesi’nde tüm solid tümörler ve lösemilerin tedavisi verilmeye başlandı. 

7/24 Diyaliz Hizmeti

   Yedi gün yirmi dört saat prensibiyle çalışan, hem düzenli kontrole gelen hastalara, hem yatan hastalara, hem de acile başvuran hastalara kesintisiz hizmet veren Diyaliz Ünitesi’nde ise 10 binden fazla işlem uygulandı.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.